Facebook Pixel

Через помилкове закладення курсу гривні держбюджет недоотримав 2,3 млрд грн

За підсумками січня 2020 року державний бюджет недоотримав 2,3 млрд грн через невідповідність макроекономічного прогнозу, зокрема через невірно прогнозованого курсу гривні до теперішнього. Про це на засіданні Комітету Верховної Ради з питань бюджету заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомили у відомстві.

Він також пояснив, що курс гривні в січні становив трохи більше за 24 грн за долар, а у розрахунках показників доходів бюджету на 2020 рік заклали 27 гривень за долар.

«Звісно, січень не є показовим, але певні висновки щодо виконання плану основних показників державного бюджету можу висловити. Основний висновок такий: рік новий, а проблеми ті ж самі».

Валерій Пацкан

Валерій Пацкан

голова Рахункової палати України

Пацкан зазначив, що планові показники фінансування держбюджету від зовнішніх та внутрішніх запозичень коштів від приватизації майже виконано. Однак доходи загального фонду держбюджету не виконали майже на 14 млн грн (24,5%). За словами голови Рахункової палати, причина — низький рівень надходження митних платежів, які не виконали майже на 8 млрд грн (30,4%).

Quote«Іншим чинником стало зменшення, як порівняти з січнем 2019-го, імпорту товарів на 1% за умови прогнозованого на цей рік зростання на 11%», — додав Пацкан.

Інші показники

  • План податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (зокрема бюджетні відшкодування) не виконали на 2,5 млрд грн (26,7%).
  • Акцизний податок українських підакцизних товарів не виконали на 2,2 млрд грн (майже 44%).
  • Видатки загального фонду провели на 11,4 млрд грн, що на 15,7% менше, ніж планувалось у січні. Витрачали зокрема на соціальне забезпечення (майже на 3 млрд грн менше), обслуговування державного боргу (на 2,4 млрд грн), оплату праці (на 1,6 млрд грн).
  • На покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду з казначейського рахунку надали позик майже на 9 млрд, з яких не повернули 3,7 млрд грн.

Контекст. У середині листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала за державний бюджет-2020, а в грудні його підписав президент Володимир Зеленський. Бюджет передбачає 1,093 млрд грн доходів і 1,18 трлн грн витрат. Граничний обсяг дефіциту держбюджету пропонується встановити у розмірі 94,3 млрд грн (2,09% від ВВП), зокрема дефіцит загального фонду – 72,4 млрд грн.

Подякувати 🎉