Facebook Pixel

Ford розсекретив одразу всі версії рестайлінгового хетчбека Fiesta

«Блакитний овал» разом презентував усю гаму фієст: базові Trend і Titanium, псевдовсешляховик Active, заряджений ST і розвізний фургон Van.

Європейське відділення Ford чахне на очах. Ціни зростають, продуктова лінійка рідшає, попит невблаганно падає... Те ж саме відбувається і з його найстарішою з наявних лінійок легковиків. Заплутатися в новітній історії фієсти дуже просто. Офіційно нинішня, сьома, генерація дебютувала у 2016 році, тобто цей рестайлінг проведений за всіма канонами ринку — строго в середині життєвого циклу. Але і платформа, і силові агрегати, і кузов сімки свідчать, що вона залишилася все тією ж фієстою шостого покоління, народженого в далекому 2008 році. Звідси й рідкісне в наш час тридверне виконання хетчбека, якого через мізерний попит позбулися всі прямі конкуренти. Мінімальні оновлення, катастрофічне зменшення збуту та звуження географії продажів наводять на сумні роздуми, що восьмого покоління може й не бути.

Продажі фієст падають як ніколи, оновивши свій історичний мінімум 25-річної давності. У 2020-му дилери реалізували 156,1 тис. малолітражок проти 228,9 тис. роком раніше. Спочатку Fiesta замислювали як всесвітню модель і продавали на ринках усіх п'яти континентів, а нині — лише у Європі. Finita la Fiesta?

Ралійна Ford Fiesta RS WRC. Фото: A. Lavadinho/Дарниця

Ралійна Ford Fiesta RS WRC. Фото: A. Lavadinho/Дарниця

Відхід з WRC

Ба більше, Fiesta йде не тільки з насиджених ринків збуту, а й зі світу ралі, у якому 20 років представляла бренд Ford. Тобто тепер у неї не буде найпотужнішого (і єдиного) маркетингового інструмента у вигляді ралікара Fiesta WRC. Але ж немічний субкомпакт, обернутий у фантастичний карбоновий обвіс, виглядає грізніше за будь-який Porsche. Проте наступного року заводська команда M-Sport Ford World Rally Team пересяде на гібридний парктеник Ford Puma, що більше відповідає новому екоформату WRC. Тож надалі фієсті доведеться обходитися без ореолу чемпіонської «турбозапальнички». І, коли бачиш точкові зміни «фейсліфтінгової» версії, не віриться, що вони допоможуть виправити картину.

Рестайлінгова Ford Fiesta сьомої генерації. Фото: Ford

Рестайлінгова Ford Fiesta сьомої генерації. Фото: Ford

Екстер'єр

На жаль, зовнішність знову змінилася ледь-ледь. Найпомітнішими нововведеннями стали трохи перемальовані решітка радіатора та фари. Гриль трохи масштабували завдяки капоту, в результаті чого емблема з'їхала вниз. Як і раніше, різні виконання хетчбека розрізняються рисунком гриля. Але, незалежно від типу кузова та комплектації, всі рестайлінгові фієсти за замовчуванням оснащуються світлодіодами. У списку опцій — адаптивні матричні фари та діодні ліхтарі. Під нову решітку й оптику змінили нижню кромку капота та його пластику плюс трохи перемалювали передній бампер.

Оновлений салон Ford Fiesta сьомий генерації. Фото: Ford

Оновлений салон Ford Fiesta сьомий генерації. Фото: Ford

Інтер'єр

Змін у салоні теж не багато. Головна з них — опціональний налаштовуваний TFT-екран панелі приладів (12,3 дюйма) від вищезазначеної пуми. Проте дисплей мультимедійної системи залишився 8-дюймовий, хоча сама вона (Sync 3) тепер останнього покоління. Ще одна обновка — запозичена у фокуса система Wrong Way Alert, яка завдяки камері перед лобовим склом і навігатору сигналізує про серйозні порушення на кшталт проїзду під цеглину або про виїзд на зустрічну смугу.

Двигуни

Головна втрата в оснащенні — 1,1-літровий (75 к. с., 108 Нм) атмосферний двигун, що розділив долю дизеля, який не пережив ковідний 2019-й.

Тепер моторна гама суцільно складається з 3-циліндрових турбомоторчиків сімейства EcoBoost. У базовій 1-літровій версії він видає 100 к. с. і 170 Нм, у «екологічній» — 125 або 155 к. с. У другому випадку двигуну допомагають 48-вольтний стартер-генератор із ремінним приводом. Цікаво, що 7-діапазонну роботизовану коробку передач Powersift із подвійним зчепленням можна замовити тільки в разі 125-сильної версії, інші агрегатуються винятково лише із 6-ступінчастою механікою. Навіть «оспортивлена» версія ST.

«Оспортивлена» модифікація Ford Fiesta ST. Фото: Ford

«Оспортивлена» модифікація Ford Fiesta ST. Фото: Ford

Fiesta ST

Вона, як і раніше, стоїть осібно: тут свій канон, своя комплектація і своє ціноутворення. Двигун — усе той же півторалітровий 200-сильний 1.5 EcoBoost, що і на Puma ST. Оновилися лише цифри максимального крутного моменту — із 290 до 320 Нм. Водночас динаміка залишилася колишня (6,5 с до 100 км/год), а максимальна швидкість і зовсім скоротилася з 232 до 230 км/год. Але все це зовсім не має значення, адже стихія ST — повороти. Уже років десять вона одна з кращих у класі з погляду керованості. Тепер у передній підвісці «ес-тешки» стоять відкалібровані двотрубні амортизатори Tenneco, а в списку опцій значиться диференціал Quaife. Для трек-днів, слалому і аматорських ралі передбачений їздовий режим Track, що потурає затяжним силовим ковзанням. Він повністю деактивує систему контролю тяги, а систему контролю стійкості переводить у режим ковзання. Схоже, саме під Track розроблялися нові сидіння з підвищеними фрикційними властивостями, оброблені нібито шкірою Sencico, з розвиненою бічною підтримкою і вбудованими підголівниками.

Комерційний фургон Ford Fiesta Van сьомої генерації. Фото: Ford

Комерційний фургон Ford Fiesta Van сьомої генерації. Фото: Ford

Fiesta Van

Одна з причин збереження в продуктовій лінійці тридверній версії — популярність у містах Західної Європи субкомпактних розвізних фургонів. Фактично це ті ж хетчбеки, тільки із заглушками на місці задніх бокових вікон і з перегородкою за передніми сидіннями. Корисний об'єм такого фургона — 0,96 м³, а вантажопідйомність — 531 кг.

Кросхетчбек Ford Fiesta Active отримав позашляхові режими Trail і Slippery. Фото: Ford

Кросхетчбек Ford Fiesta Active отримав позашляхові режими Trail і Slippery. Фото: Ford

Комплектації

Хоча набір комплектацій не змінився (ті ж Trend, Titanium, ST-Line, Active), а дизайнерських змін мінімум, рестайлінгові фієсти стали відрізнятися одна від одної набагато більше.

У найбільш скромних версій Trend і Titanium декору як і раніше, мінімум — тільки радіаторна решітка, обведена хромованою рамкою. Кросхетчбек Active отримав виразні вертикальні ламелі гриля плюс вищі повітрозабірники, які передбачають можливість штурмувати водні перешкоди завдяки збільшеному дорожньому просвіту.

Найбільш виразно виглядає ST: тепер він хизується зачерненою глянсовою фальшрешіткою у вигляді стільника і ексклюзивним отруйно-очеретовим забарвленням Mean — зовсім як у зеленої мамби.

Повна протилежність зарядженого ST — елегантні та рафіновані виконання Vignale. Так, колись це була самостійна (до того ж топова) модифікація, а тепер лише пакет опцій. Але сприйняття вона змінює ґрунтовно. Тут і розширена палітра кольорів кузова, і шкіряний салон, і матовий декор під карбон, і сім варіантів 17- і навіть 18-дюймових коліс. У результаті Fiesta від Vignale перетворюється з бюджетної мікролітражки на гаджет.

Європейські продажі рестайлінгової фієсти почнуться наступного року. За словами менеджера з комунікацій Ford Володимира Петрука, ближче до літа вона добереться і до нас. Однозначно в Україні будуть продаватися хетчбек і його кросверсія Active, а щодо появи ST поки що впевненості немає. Ціни стануть відомі ближче до початку продажів.

https://thepage.ua/companies-and-markets/umer-sozdatel-avtokreditov-i-ford-mustang-chem-zapomnilsya-metr-mirovogo-avtoproma-li-yakokka

Головна зміна в салоні Ford Fiesta — налаштовувана 12,3-дюймова панель приладів. Фото: Ford

Головна зміна в салоні Ford Fiesta — налаштовувана 12,3-дюймова панель приладів. Фото: Ford


Подякувати 🎉