Facebook Pixel

Куди зникла земля: держава недорахувалася 5 млн гектарів сільгоспземель

Чиновники розікрали понад 5 млн га землі сільгосппризначення, повідомив у себе на сторінці у Facebook президент інвестиційної групи «Універ» Тарас Козак.

Перед тим голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко повідомив, що в Україні більше немає 10,4 млн га земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, як стверджувалося раніше. Зараз, за його словами, у державній власності перебуває лише трохи більш як 2 млн га землі, які указом президента передаються у власність громадам. Ще 1,7 млн га землі було передано ОТГ у 2018-2019 роках.

«Якщо від 10,4 млн га відняти ту землю, яка передається громадам (1,7 млн і ~ 2 млн), у держави мало б залишитися приблизно 6 млн га земель для сільського господарства», – пише Козак і нагадує, що, за словами Лещенка, такої землі всього приблизно 750 тис. га.

Контекст. Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про прискорення реформ у сфері земельних відносин» 15 жовтня 2020 року. Указ передбачає передачу більш як 2 млн га землі сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність.

Як повідомив у коментарі для The Page колишній народний депутат України Олексій Мушак, цей указ децентралізує корупцію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉