Facebook Pixel

Гриби як бізнес: як працює ферма та скільки можна на ній заробити

В Україні святкування Великодня у 2021 році припадає на ніч із 1 на 2 травня, а до 1 травня триватиме Великий піст. Це не тільки час духовного збагачення, а й шанс для деяких бізнесменів збільшити свої прибутки. Зокрема, це стосується й господарств, які займаються вирощуванням грибів.

Як зазначається в сюжеті партнера The Page — програмі «Перша Шпальта», хоча гриби й популярний продукт, попит серед українців все ще нижчий, ніж у Європі.

Скільки можна заробити на вирощуванні грибів (відео):

Як працює грибний бізнес в Україні

Водночас бізнес на грибах можна побудувати й в Україні. Ба більше, для цього не завжди потрібно брати кредити. Підприємство може забезпечувати власну модернізацію за рахунок прибутку, про це розповів власник грибної ферми «Українські печериці» Микола Лелет.

Ферма у Лелета з'явилася понад 20 років тому, вона має 21 приміщення, а щороку на ній визріває врожай у 1,5 тис. тонн грибів. Фермер оцінює власний бізнес у $1-1,2 млн.

Зокрема, ферма поставляє гриби майже в усі супермаркети Києва. Також таке підприємство, яке знаходиться у селі, допомагає створити робочі місця. Ба більше, там працюють робітники з усієї України.

Водночас на українському ринку досить велика конкуренція, адже зовсім не важко знайти дешеві гриби. Однак виробники не втрачають оптимізму.

Quote«Я думаю, що перспективи у цій галузі є. Тому що рівня споживання українці не досягають європейського. В Європі це в середньому 4 кілограми на особу, в Україні — щонайбільше 1,5 кілограми», — пояснив власник «Українських печериць».

Також на фермі постійно відбуваються якісь покращення. Так, приміщення оснащують автоматичними кліматичними установками, а гриби не сіють, а використовують спеціальну суміш.

Крім того, Лелет розповів, що планує продавати не тільки печериці, а й зайнятися вирощуванням азійських та європейських грибів для продажу на українському ринку.

Подякувати 🎉