Здоров'я

Як позбутися похмілля: найкращі домашні засоби

Новорічні свята — хороший привід, щоб зібратися разом з друзями або родиною. Однак часто такі посиденьки супроводжуються вживанням алкоголю. І, якщо не розрахувати дозу і «перебрати», то на ранок можна відчути симптоми похмілля.

The Page як розкаже, як в домашніх умовах позбутися цього неприємного стану.

Що таке похмілля і чому воно виникає

Симптоми похмілля

Похмілля, або ж похмільний синдром — комплекс психічних та фізіологічних порушень, котрі розвиваються після вживання великої кількості алкоголю.

Найпоширенішими симптомами похмільного синдрому є:

  • погіршення загального самопочуття,
  • головний біль,
  • стомлюваність,
  • нудота,
  • відчуття сухості в роті,
  • спрага,
  • відсутністю апетиту,
  • поганий настрій.

Також характерним синдромом похмілля є відсутність потягу до вживання алкогольних напоїв. Крім цього, може виникати відраза до запаху алкоголю.

Чому виникає похмілля

Алкоголь посилює виробництво сечі, що призводить до втрати рідини і, відповідно, зневоднення. Через це виникає головний біль, характерна сухість у роті, слабкість та втома.

Крім того, зневоднення призводить до втрати електролітів, таких як натрій, калій і магній. Це може призвести до спазмів м’язів, проблем з серцем та порушень роботи нервової системи.

Попри те, що алкоголь «хилить на сон», насправді він знижує його якість. Зокрема, алкоголь порушує фази сну, особливо REM-сон («швидкий сон»), який важливий для відновлення.

Також під час розпаду алкоголю утворюються токсичні продукти, зокрема оцтовий альдегід, оцтова кислота, молочна кислота. Вони порушують кислотно-лужний баланс в організмі, через що зранку нудить і частішає дихання.

Як позбутися похмілля в домашніх умовах

Велика кількість рідини

Головна мета терапії при похміллі — усунути зневоднення та відновити водно-сольовий баланс. Для цього потрібно вживати якнайбільше води, особливо якщо спостерігається блювання.

Під час споживання рідин зникають симптоми дегідратації та відбувається стимуляція нирок. Це, своєю чергою, прискорює виведення з організму продуктів деградації алкоголю.

Розсіл, квас та соки

Також позитивний ефект при похмільному синдромі мають харчові продукти та напої, котрі містять значну кількість ферментів: різні розсоли (огірковий, капустяний), кисломолочні продукти, хлібний квас, соки з високим вмістом лимонної кислоти.

Розсол

Сон

Якщо похмілля супроводжується підвищеною стомлюваністю та слабкістю, слід спати аж до повного зникнення симптомів. Можна спробувати лягти раніше ввечері або поспати вдень.

Легкі фізичні вправи

Фізична активність допоможе стимулювати вироблення ендорфінів, які покращують настрій. Зокрема, прогулянка на свіжому повітрі допоможе отримати кисень і поліпшити загальний стан. Також легкі вправи знімуть напругу в м’язах.

Легкий перекус

Попри те, що «з бодуна» немає апетиту, все одно необхідно заставити себе поїсти. Найкраще від похмілля допомагає м'ясний бульйон із зеленню та яєчня. Також допоможуть свіжі овочі та фрукти, наприклад апельсин, лимон, грейпфрут, шпинат, салат тощо.

Читати на The Page

Гастро/Їжа

Як приготувати глінтвейн вдома: класичний рецепт

Здоров'я

Як правильно закушувати, щоб не було похмілля

Гастро/Їжа

Як обрати якісне ігристе вино і не розчаруватися: поради від Держпродспоживслужби