Мода

Як українські дизайнери допомагають боротися з коронавірусом

Увесь світ виявився неготовим до пандемії COVID-19. І справа навіть не в тому, що від цього вірусу не існує ліків і вакцини. Лікарням бракує елементарного — масок і захисного одягу. У цій непростій ситуації на допомогу медикам прийшли українські дизайнери. The Page зібрало всіх героїв нашого часу.

Фото: Bich Tran / Pexels

  • BEVZA

Світлана Бевза першою почала шити захисні костюми. 21 березня дизайнерка оголосила про це у соцмережах і попросила колег приєднатися до ініціативи: «Ми стоїмо на порозі поширення коронавірусу, а наша медична система, на жаль, до цього не готова. Кращі швачки міста зібралися тут, аби виготовляти захисні комбінезони для медпрацівників. Ми все робимо безкоштовно, бо це — наш обов'язок». До проєкту миттєво долучилися волонтери. За три тижні налагодили робочий процес і логістику: костюми шиють швидко і доставляють безпосередньо лікарям. Світлана виклала у вільний доступ лекала для виробництва та домашнього пошиття, аби такий одяг був доступний скрізь. Також у мережі є анкета для медиків, яким необхідні захисні комбінезони.

  • FROLOV

Одним з перших на заклик Бевзи відгукнувся Іван Фролов. Дизайнер назвав ініціативу колеги справжнім волонтерським рухом на допомогу медикам. За перший день команда Фролова відшила 51 комбінезон, а розкроїла (вручну) більше сотні. Також тут розробили додатковий чоловічий універсальний розмір. Аби налагодити промисловий розкрій на автоматизованому розкрійному комплексі та ще швидше відшивати захисний одяг, звернулися за допомогою до своїх постійних партнерів, які зазвичай тиражують колекції FROLOV для магазинів.

  • The COAT by Katya Silchenko

Частина розкроєних командою FROLOV комбінезонів пішли на пошиття до марки The COAT by Katya Silchenko. Так до дизайнерського волонтерського руху долучилася і Катя Сільченко.

  • TAGO

Тетяна Чумак одразу ж підтримала Світлану Бевзу і з кінця березня масово відшиває комбінезони на фабриці, де виробляється модний одяг її марки TAGO. «Я, звичайно, дуже хотіла колаборацію з BEVZA, але не завжди все залежить від нас і, сподіваюся, що все ще попереду», — жартує Тетяна.

  • Lake Studio

Тут також приєдналися до руху Бевзи «Одноразовий медичний халат — медику». На виробництві Lake Studio відшивають розкроєні комбінезони. На сторінці марки у соцмережах є інформація для всіх, хто хоче допомогти: потрібен матеріал спанбонд, застібки-блискавки, резинки, а також фінансова та інформаційна підтримка.

Ще Lake співпрацює з фондом Starenki, який підтримує людей похилого віку. З кожної онлайн-покупки марка передає фонду 350 грн. Ці гроші йдуть на продуктові посилки підопічним фонду.

  • bobkova

Христина Бобкова також шиє захисні комбінезони в рамках проєкту Світлани Бевзи «Одноразовий медичний халат — медику». І також допомагає фонду Starenki. У студії bobkova розробили багаторазові маски, які зберігають захисні властивості протягом двох місяців (якщо маску щодня прати і прасувати). Кожну третю маску дарують пенсіонерам.

  • MoonGoose

«Коли я почула історію про те, що медсестер змушують заходити до палат хворих на коронавірус без захисту, відчула жах. Та й у моєї родини на момент введення карантину було по одній масці на людину. Але коли в тебе швейне виробництво, неможливо сидіти склавши руки», — написала у Facebook співзасновник бренду пуховиків MoonGoose Марія Монтьєва (до речі, колумніст The Page Style). Найскладнішим виявилося знайти спанбонд і резинки. Марії дісталася яскрава тканина. Тож у MoonGoose шиють маски райдужних кольорів, кожну третю передають медикам до лікарень.

  • LUKIS

Людмила Кисленко була вражена тим, що бригади швидкої допомоги в деяких регіонах виїжджали на виклик у рибальських костюмах. Дизайнерка розробила комбінезони, які максимально захищають медиків: тут і додаткова планка з липучками, і міцніші бахіли, і маска правильної конструкції, яка щільно прилягає до обличчя і закриває шию. Зараз Кисленко відшиває захисний одяг у великих обсягах і передає все лікарям. Швачки працюють у посиленому режимі, аби встигнути до середини квітня, коли в Україні прогнозують пік захворюван на COVID-19.

  • Vorozhbyt&Zemskova

Дизайнерський дует Vorozhbyt&Zemskova теж допомагає боротися з коронавірусом. За замовленням «Благодійного фонду родини Жебрівських» тут відшивають 4000 захисних комбінезонів, які відправлять українським медикам.

  • elenareva

Олена Рева спільно з благодійним фондом «Велике Серце» запустила виробництво захисних костюмів. У планах дизайнера — пошити якомога більше костюмів і роздати їх лікарям реанімаційних відділень трьох міських лікарень Києва, куди направляють пацієнтів з коронавірусом.

  • A. M. G.

Команда A. M. G. brand також збирається шити одяг для лікарів і шукає кошти під цю ініціативу. На Facebook-сторінці марки оголосили про збирання грошей.

Фото: facebook / AMGbrand


Читати на The Page

Життя

Після бойкоту Ніла Янга. Spotify змінив правила модерації контенту

Здоров'я

Як безкоштовно зробити тест на коронавірус

Життя

Принц Чарльз удруге захворів на коронавірус