Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Києві виставили на аукціон з оренди пам’ятку культури XVIII — XIX століть, що охороняється ЮНЕСКО

ФДМ виставив на аукціон з оренди приміщення в Будинку консисторії, що входить до комплексу споруд Софійського собору. Фото: sophiya.kiev.ua

ФДМ виставив на аукціон з оренди приміщення в Будинку консисторії, що входить до комплексу споруд Софійського собору. Фото: sophiya.kiev.ua

Фонд держмайна виставив на аукціон з оренди нежитлові приміщення на цокольному поверсі Будинку консисторії (Хлібні), збудованої в 1722 — 1730 роках для пекарні Софійського монастиря. Електронний аукціон запланований на 24 січня, стартова ціна об’єкта — 29,5 тис. грн на місяць.

Об’єкт загальною площею у 81,1 кв. м здається на 5 років. Актив оснащений системами водозабезпечення, каналізації, кондиціонування, вентиляції, опалення та електромережею (потужністю 26 кВт). Також є інтернет, охоронна та пожежна сигналізація.

Наймач має підписати з органом охорони культурної спадщини охоронний договір на об’єкт оренди та виконувати вимоги законодавства про культурну спадщину.

Фото: ФДМ

Фото: ФДМ

Додатково. Консисторія (Хлібня), приміщення, у якому розташовована монастирська пекарня, входить до Переліку світової спадщини ЮНЕСКО під №527. Пам'ятка культурної спадщини національного значення має охоронний №1/10.

Будівля була зведена у 1722 — 1730 роках у стилі бароко. У 1851 — 1853 роках до неї прибудовано новий корпус із головним фасадом уздовж Володимирської вулиці за проєктом Павла Спарро. Згодом консисторія перебудовувалася ще кілька разів. Після реставрації її використовували як виставкові зали національного заповідника «Софія Київська».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини