Facebook Pixel

Що означає рекомендація від Єврокомісії та скільки нам потрібно часу для вступу в ЄС

Єврокомісія надала Україні рекомендації до початку переговорів щодо вступу в ЄС 8 листопада. Тепер ми маємо відкрити перемовини з ЄС, але скільки часу вони займуть?

The Page поговорив із Костянтином Федоренком, дослідником Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень у Берліні, аби зрозуміти, чого нам очікувати від цих перемовин та чим вони є.

Переговори між ЄС та Україною насамперед передбачають зміну законодавства та реформи

За словами Федоренка, перемовини займають багато років, тому що вестися вони будуть навколо 35 тематичних глав.

ЄС одна за одною відкриває ці глави, Україна виконує їхній зміст. Зазвичай, це законодавство, наприклад, екологічне, ефективне урядування...

Quote«Проблема в тому, що для закриття та відкриття кожної глави для кандидата потрібне голосуванням консенсусом кожної країни ЄС. Тобто потрібна політична воля країн, тому Угорщина та Словаччина цілком можуть стати на шляху просування України», – каже дослідник.

Повне інтерв’ю із Костянтином Федоренком щодо наших перспектив у ЄС читайте тут.

Скільки нам чекати вступу до ЄС

Федоренко зазначає, що до того як Україна відновить свою економіку, про вступ до ЄС важко казати. Країнам ЄС потрібно думати, чи можуть вони собі дозволити прийняти, наприклад, 10 млн людей, які виїдуть з України працювати в Європу – один із можливих сценаріїв за нинішньої економічної ситуації.

Quote«Це можуть бути десятки років, адже ЄС – це насамперед економічний блок, а стан тієї ж Польщі на початку двохтисячних був кращий, ніж в України нині через війну. Насправді можуть знадобитися десятки років для повноцінного членства», – вважає дослідник.

Костянтин Федоренко детально посняює, чому країни ЄС не хочуть нові країни через право вето та які є варіанти вирішення (відео)

Подякувати 🎉