На початку 2024 року журналісти проєкту «Слідство.інфо» звинуватили ректора КНУ ім. Тараса Шевченка Володимира Бугрова в тому, що він придбав елітну квартиру в київському ЖК White Lines ціною близько $200 тис., на яку «схоже, не мав грошей». Такого висновку журналісти дійшли, вивчивши декларації Бугрова.
В інтерв’ю ректор прокоментував ці звинувачення, а також розповів про деталі іншого скандалу, пов’язаного з закупівлею хека для їдальні КНУ за ціною 333 грн за кілограм.
Скандал із квартирою за $200 тисяч в Голосієво
«Я 8 лютого на вченій раді це пояснив, тому що тут досить специфічна ситуація. Я не киянин. Ми від університету квартир не отримували. І зараз, навіть коли є інвестиційні проєкти, скажімо, ЖК «Еврика» – це на Глушкова, де університет замовник, я не стою в черзі. Квартиру, в якій ми живемо, ми будували за кредит», – розповів Володимир Бугров.
За його словами, квартира була офіційно оформлена 21 грудня 2023 року, а гроші на неї став відкладати набагато давніше, ще не бувши ректором. Гроші вкладав в облігації, які були відображені в декларації.
Проте згідно з інформацією «Слідство.інфо», після купівлі облігацій у Бугрова грошей менше не стало, а навпаки. Це журналісти побачили у декларації нинішнього ректора КНУ за 2020 рік, коли він купив облігації на житло.
У відповідь на це пан Бугров каже, що «все це відображено в деклараціях». Він стверджує, що якщо правильно порахувати, все сходиться.
«До мене приходили, прислали за зверненням одної громадської організації, прийшов офіцер відповідної служби все це уточнювати… Всі ці питання урегульовані», – запевнив Володимир Бугров.
Чому в Україні не працюють за фахом (відео)
Звідки взявся хек по 333 гривні
Ректор КНУ також прокоментував скандал навколо закупівлі риби хек для їдалень університету.
«У складі університету є військовий інститут. Він є підрозділом університету. Харчуються вони тут. Тобто наші їдальні подають на конкурс Міністерства оборони. Підписується договір. Там встановлюється, відповідно до правил, каталог продуктів», – розповів Бугров.
Він стверджує, що 29 грудня 2023 року у додаткових документах, де міститься каталог продуктів із цінами, сталася помилка в ціні хека. Аби не було жодних зауважень, цю позицію одразу зняли.
«Це було роздуто до такого, що це ректор купляв цю рибу, – сказав Володимир Бугров. – Ніхто не купував хек, ректор взагалі не підписував жодного документа».
Інтерв’ю з Володимиром Бугровим про реформу вишів і їхні точки болю читайте тут.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також