Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського 2 — 8 серпня

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського 2-8 серпня. Інфографіка: The Page

На початку кожного тижня The Page традиційно публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Володимира Зеленського. У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Ми проаналізували такі теми, які вплинуть на рейтинг Зеленського:

  • перехід України в режим «без паперів»;
  • запуск «е-Підприємця»;
  • перенесення тендера на видачу ліцензій на користування радіочастотами 5G;
  • Кабмін хоче зобов'язати українців сплачувати податок на доходи, походження яких вони не можуть пояснити.

Хто і як впливав на рейтинг Володимира Зеленського з 2 до 8 серпня

Позитивно
Михайло Крячко
Глава Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації

Президент Володимир Зеленський підписав закон про цифровізацію всіх публічних послуг, який Верховна Рада ухвалила в липні. Ініціаторами документа стали голова Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації Михайло Крячко й безліч інших народних депутатів.

Тепер упродовж трьох місяців Кабінет міністрів має затвердити план заходів щодо переведення публічних послуг в електронний формат, після чого норми закону зможуть почати працювати. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, у режим «без паперів» Україна перейде через три місяці.

Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг глави держави, адже закон полегшить взаємодію громадян із державними органами. Так, чиновники не зможуть вимагати від населення будь-які паперові документи, довідки та посвідчення, якщо потрібна інформація є в державних реєстрах, оскільки всю цю інформацію можна буде згенерувати на порталі або в застосунку «Дія».

Позитивно
Михайло Федоров
віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації

Кабінет міністрів експериментально запустив проєкт із надання комплексної електронної публічної послуги «е-Підприємець».

Тепер українці зможуть реєструвати або продовжувати діяльність кафе, магазинів, салонів краси на порталі «Дія». Так, направивши один запит, можна буде скористатися безліччю послуг у застосунку, як-от держреєстрація фізособи підприємцем, зміна відомостей про нього, створення ТОВ на підставі модельного статуту тощо.

Коментар The Page

Це позитивно вплине на рейтинг Володимира Зеленського, адже всі процедури можна буде пройти в одному вікні на порталі «Дія», що суттєво полегшить українцям отримання цих послуг і сприятиме розвитку бізнесу в Україні загалом.

Негативно
Денис Шмигаль
прем'єр-міністр України

Кабінет міністрів вирішив перенести тендер на видачу ліцензій на користування радіочастотами 5G із жовтня цього року на лютий 2022-го. Водночас визначення переможців і видача ліцензій замість грудня 2021-го відбудеться у квітні 2022 року. Таке рішення пов'язано з недостатнім бюджетним фінансуванням.

Коментар The Page

Це негативно вплине на рейтинг глави держави, оскільки спершу планувалося, що мережа буде доступною в Україні у 2022 році, але, за словами генерального директора компанії «Київстар» Олександра Комарова, це станеться лише у 2023 році. Нагадаємо, що 5G вже діє в таких країнах, як-от США, Південна Корея, Китай, Японія, Велика Британія, Німеччина та інших.

Негативно
Данило Гетманцев
голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики

Кабінет міністрів розробляє законопроєкт, завдяки якому Державна податкова служба зможе запитувати в українців інформацію про походження грошей на купівлю цінних активів (наприклад, квартири або машини), і якщо громадянин не зможе її надати й пояснити, то буде зобов'язаний сплатити податок.

Як заявив глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, йдеться про «непрямі методи податкового контролю». За його словами, введення механізму має відбутися разом із податковою амністією — тим, хто її пройде, податок за цінні покупки не загрожує.

Водночас він уточнив, що про новий податок не йдеться — доплачувати потрібно буде лише за витрати, походження коштів на які платник податків не зможе підтвердити.

Коментар The Page

Така ініціатива була негативно сприйнята суспільством — її активно обговорюють у соціальних мережах, і реакція переважно є вкрай несхвальною. Так, українці вважають, що держава «залізе до кишень» заробітчан, які заробляють гроші за кордоном і купують на них квартири та машини, а також гадають, що закон вдарить по тих громадянах, які отримують зарплати «в конвертах» і ліві доходи.

Читати на The Page