$40 млрд від США та викрадення 400 тисяч тонн зерна: війна в Україні 20 травня. Фото: колаж The Page
В Україні триває 86-й день війни проти російських окупантів. 17-20 травня бійці партизани у Мелітополі підірвали бронепоїзд з російськими окупантами, сенат США ухвалив пакет допомоги для України на $40 млрд, Палата громад Канади визнала геноцидом масову депортацію радянським режимом кримських татар у 1944 році. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад два місяці бореться за своє право на існування.
Головні новини про війну 17-20 травня:
- Сенат США ухвалив пакет допомоги для України на $40 млрд, з яких близько $20 млрд піде саме на військові потреби. «За» проголосовували 86 сенаторів, «проти» — 11. Не брали участі в голосуванні 3 сенатори. Тепер законопроєкт має опинитися на столі в президента США Джо Байдена, який вже два тижні вимагає затвердити гроші для України, адже в нього вони закінчуються.
- За даними українського Генштабу, з 24 лютого на росії сталося щонайменше 12 навмисних підпалів військкоматів. Лише за останній тиждень подібних випадків зафіксовано п’ять, уточнив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
- Партизани у Мелітополі підірвали бронепоїзд із російськими військовими. Кількість ліквідованих окупантів наразі невідома. Про це повідомляється в Telegram-каналі Штабу оборони Запорізького краю. Потяг складався з 10 вагонів, підрив було здійснено під вагоном з особовим складом. Унаслідок вибуху пошкоджено дві залізничні колії, бронепоїзд зупинено. Також зупинено локомотив із 10-ма цистернами паливно-мастильних матеріалів, що прямував за бронепоїздом.
Головні новини про політику 17-20 травня
- Влада Японії анонсувала пожертвування в розмірі 2 млн євро (2,1 млн) Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) на його зусилля з убезпечення українських атомних електростанцій, які постраждали внаслідок російської агресії.
- Палата громад Канади одноголосно схвалила резолюцію щодо визнання актом геноциду масову депортацію радянським режимом кримських татар у 1944 році. Про це повідомила посол України в Канаді Юлія Ковалів. Відтепер 18 травня кожного року відзначатиметься в Канаді як День памʼяті депортації кримських татар — Crimean Tatar Deportation («Sürgünlik») Memorial Day.
- Україна не погодиться на альтернативи вступу до ЄС, заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, виступаючи у п'ятницю в аналітичному центрі Atlantic Counci. «Ми не погодимося на альтернативи вступу до ЄС, які знову почали звучати останнім часом», — сказав він. Єрмак також зазначив, що Україна здатна посилити обороноздатність чорноморського та балтійського флангів НАТО. «Взагалі ж глибоке включення України до багатосторонніх форматів, які покращують її інтеграцію з міжнародною спільнотою, є важливим фактором безпеки», — зазначив він.
Головні новини про економіку 17-20 травня
- Росія викрала з України близько 400 тисяч тонн зерна, а блокада портів унеможливлює експорт української сировини, що може призвести до голоду та глобальної світової продовольчої кризи. Про це повідомляє Комітет з питань економічного розвитку.
- Національний банк України (НБУ) з 21 травня скасував обмеження, згідно з яким уповноважені установи могли продавати готівкову іноземну валюту клієнтам із відхиленням від офіційного не більше ніж на 10%, йдеться у повідомленні пресслужби банку. Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, згідно з яким банки списують із рахунків клієнтів кошти у гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.
- Україна отримала 504 млн євро грантових коштів від США та Великобританії через Цільовий мультидонорський трастовий фонд Світового банку (MDTF) у рамках Програми Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення України. Згідно з ним, ці кошти будуть спрямовані на забезпечення першочергових соціальних, гуманітарних витрат, витрат на охорону здоров'я, підтримки внутрішньо переміщених осіб. Також ЄС відилив другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро в рамках поточної програми загальним обсягом 1,2 млрд євро.
Головні новини про бізнес 17-20 травня
- Глобальна споживча інтернет-група Prosus продає свою частку у російському сервісі оголошень Avito. Про це йдеться у заяві Prosus. Компанія вже розпочала пошук покупця акцій Avito. Окрім Avito, нідерландська Prosus (холдинг Naspers) має бізнеси в Україні та Польщі. Йдеться про платформу оголошень OLX. 25 березня 2022 року компанія оголосила про про вихід Avito із групи OLX. Після завершення відповідного операційного розділу, Prosus вирішила повністю вийти з російського бізнесу.
- Мережа магазинів меблів та товарів для дому JYSK відновить роботу магазину в Retail Park Bucha (Київська обл.) на початку червня, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» ритейлер. За даними рітейлера, збитки відкритого в грудні 2021 року магазину в Бучі після російського вторгнення склали близько 8 млн грн: магазин було розграбовано, товар вкрадено, пошкоджено техніку та обладнання, розбито скляні фасади. При цьому JYSK у Гостомелі знищено повністю. Компанія зазначає, що над відкриттям у Бучі працює команда співробітників магазину у Бучі, Гостомелі та їхні київські колеги. Також відновив роботу інтернет-магазин JYSK.