Знищення норок у Данії: що відомо про нову мутацію коронавірусу

Через мутацію коронавірусу в Данії знищать норок. Фото: Pixabay

Через мутацію коронавірусу в Данії знищать норок. Фото: Pixabay


На норкових фермах Данії виявили мутацію коронавірусу, яка може передаватися людям. Через це там знищать 17 млн норок, повідомляє ВВС.

Що відомо про поширення мутації коронавірусу

Норок знищать більш ніж в 1 тис. господарств. Випадки мутації виявили на фермах Північної Ютландії Данії та в інших частинах Європи, але найшвидше поширення саме в Данії: на фермах виявили п'ять випадків нового штаму коронавірусу, яким заразилися 12 людей.

Telegram Logo

У Всесвітній організації охорони здоров'я сказали Reuters, що отримали від влади Данії інформацію щодо зараження деяких людей версією коронавірусу з «деякими генетичними змінами».

На знищення всіх норок планують виділити п'ять мільярдів датських крон ($785 млн).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Які наслідки несе новий штам

Цей вірус представляє ризик для ефективності майбутньої вакцини. Ще мутація знижує здатність організму виробляти антитіла до SARS-CoV-2.

Уряд Данії підкреслює, що якщо не знищити норок, то мутована інфекція може поширитися не тільки у Данії, а й по всьому світу. Норкова промисловість Данії – найбільша у світі. Знищення норок призведе до зупинки галузі на кілька років.

«Ми несемо велику відповідальність стосовно нашого власного населення, але з виявленою мутацією ми несемо ще більшу відповідальність і за весь інший світ», – повідомила прем'єрміністр Данії Метте Фредерікса.

Чи траплялося таке раніше

У квітні на норкових фермах на півдні Нідерландів зафіксували спалахи зараження тварин коронавірусом. Через це ферми закрили на карантин.

Там норки заразилися від працівників із COVID-19.

Коронавірус у Данії: що відомо

Після виявлення коронавірусу у норок, сім муніципалітетів у Данії закриють на жорсткий карантин. З 6 листопада по 3 грудня 2020 року там закриють бари, ресторани, громадський транспорт, заборонять спортивні заняття в приміщеннях, масові заходи з понад 10 людьми.

Контекст. Раніше в Європі знайшли нову мутацію коронавірусу, яка заражає швидше і на великих відстанях.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини