Facebook Pixel

Закон про звільнення військових у запас після рішення ВЛК: що зміниться

Закон про звільнення військових у запас після рішення ВЛК

Закон про звільнення військових у запас після рішення ВЛК

Володимир Зеленський підписав закон, який торкається питання тимчасової непридатності до військової служби. Представники Збройних Сил України пояснили, яким чином звільнятимуть військовослужбовців у запас після ухвалення рішення відповідною комісією.

Офіцерка ЗСУ Оксана Горбач прокоментувала закон, ухвалений Володимиром Зеленським. Вона пояснила в етері телемарафону, як все буде працювати.

Який саме закон ухвалив президент

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 8169, який вносить удосконалення до положень закону «Про військовий обов'язок та військову службу» та ділить його на два періоди — мирний та особливий. Цей закон передбачає можливість звільнення в запас із переглядом через 6 — 12 місяців для тих військовослужбовців, які були визнані військово-лікарняною комісією непридатними до служби під час дії воєнного стану. Таким чином, новий закон забезпечує більш гнучкий підхід до звільнення військовослужбовців, враховуючи їхній стан здоров'я та здібності для подальшого військового служіння.

Що відтепер зміниться

Оксана Горбач пояснила, що військово-лікарська комісія (ВЛК) тепер має право приймати рішення про тимчасову непридатність військовослужбовця у випадку, якщо його травма чи результати оперативного втручання вимагають від 6 до 12 місяців для повного відновлення. Раніше такий військовослужбовець зобов'язаний був перебувати в місці, яке йому визначав командир, переважно в пунктах постійної дислокації. Проте, часто в таких місцях були відсутні необхідні для повного відновлення послуги або послуги, наприклад, амбулаторні послуги, які в період воєнного часу могли бути недоступними. Нове становище дозволяє гнучкіше враховувати особливості стану здоров'я військовослужбовців та забезпечує їм можливість більш комфортного та ефективного відновлення у разі травм чи операцій.

Quote«Завдяки ухваленому закону військовослужбовець, який був визнаний ВЛК непридатним з переоглядом через 6 або 12 місяців, може бути звільнений в запас і відповідно 6 або 12 місяців проводити вдома та отримувати всі необхідні послуги для відновлення свого здоров'я», – пояснила представниця ЗСУ.

Чи треба повторно проходити огляд

Офіцерка ЗСУ повідомила, що такому військовослужбовцю через 6 – 12 місяців потрібно повернутися до ТЦК та СП. Там ця людина має пройти повторний огляд ВЛК. У такому випадку комісія прийматиме повторне рішення щодо продовження його військової служби.

Горбач наголосила, що повторний візит до територіального центру комплектування й повторне проходження ВЛК для військовослужбовця у цій ситуації є обов'язковими. Якщо військовослужбовець стає взагалі непридатним до служби, а не тимчасово, то ВЛК має ухвалити відповідне рішення та зняти його з обліку. У такому випадку він не повинен ще раз проходити огляд.

Вдосконалення роботи ВЛК

Заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Марія Карчевич прокоментувала нововведення на рахунок вдосконалення та перспектив розвитку системи.

Quote«Що на сьогодні вже зроблено? По-перше ухвалено зміни до законів – «Основ законодавства України про охорону» та «Статуту внутрішньої Служби Збройних Сил України». Вони унормували можливість створення ВЛК при цивільних (державних і комунальних) закладах охорони здоров’я, а також спростили оформлення військовослужбовцями довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) як за результатами проведення відповідного розслідування (службового чи спеціального), так і без його проведення (у випадку беззаперечної наявності доказів, що травма/поранення були набуті в результаті дій ворога)», — зазначила вона.

Вона зазначила, що перехід до нової системи відбудеться в 2025 році.

Подякувати 🎉