Facebook Pixel

Журналісти направили військовим пропозиції щодо роботи медіа в регіонах із обмеженим доступом

Експерти Національної спілки журналістів України, Академії української преси та ГО «Інформаційна безпека»,направили військово-політичному керівництву України пропозиції щодо роботи медіа в регіонах із обмеженим доступом.

Питання висвітлення бойових дій та успіхів Збройних сил України є справді дуже складним та багатокомпонентним, зазаначають у Національній спілці журналістів України. Водночас, не варто забувати, що інформаційний фронт російсько-української війни є важливим. Сотні українських та іноземних журналістів щоденно ризикують своїм життям, аби надати світовій спільноті об’єктивну інформацію про війну в Україні. Тим самим вони допомагають боротися із потужною російською пропагандою, яка доповнює воєнний арсенал країни-окупанта.

Тож представники журналістських організацій надали Міністерству оборони України, Генеральному штабу ЗСУ та раднику Керівника Офісу Президента України Михайлові Подоляку такі пропозиції:

  • Скоротити термін розгляду заявок на акредитацію (до 7 робочих днів).
  • Спросити механізм доступу на деокуповані території без супроводу пресофіцерів для всіх акредитованих журналістів через тиждень після звільнення територій, за умови дотримання правил безпеки.
  • Розробити механізм роботи на першій лінії фронту (у т. ч. за умови присутності пресофіцера).
  • Розробити уніфіковану процедуру акредитації для роботи в областях. Або повністю припинити практику «місцевої» акредитації, оскільки вона дублює акредитацію від ЗСУ.
  • Поновити акредитацію всім медійникам, які висвітлювали події в Херсоні.
  • Сприяти роботі журналістів місцевих ЗМІ на деокупованих територіях


У свою чергу, журналістські організації готові надати підтримку у розробці та практичній реалізації усіх вищезазначених положень.

Подякувати 🎉