Facebook Pixel

Україна направить рятувальників для ліквідації наслідків землетрусу в Туреччині

Україна направить до Туреччини зведений пошуково-рятувальний загін Державної служби з надзвичайних ситуацій загальною чисельністю 87 осіб для надання допомоги в ліквідації наслідків землетрусу. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

З них 10 осіб — члени екіпажів літаків.

Quote«Відповідно до частини другої статті 135 Кодексу цивільного захисту України Міністерству внутрішніх справ і Державній службі з надзвичайних ситуацій направити до Турецької Республіки літаками Ан-32 і Ан-26 та автомобільним транспортом зведений пошуково-рятувальний загін Державної служби з надзвичайних ситуацій (далі — зведений пошуково-рятувальний загін) загальною чисельністю 87 осіб, зокрема 10 осіб — членів екіпажів літаків, для надання допомоги в ліквідації наслідків землетрусу», — йдеться в повідомленні.

Міністерство закордонних справ має забезпечити отримання відповідних дозволів на проліт літаками ДСНС повітряним простором до місця призначення та у зворотному напрямку.

Як повідомив «Суспільному» посол України в Туреччині Василь Боднар, за оптимістичним сценарієм українські рятувальники можуть прибути навіть сьогодні

Контекст. 6 лютого 2023 року в низці країн сталися землетруси. Найбільше постраждали Туреччина та Сирія. Кількість загиблих станом на 7 лютого вже перевищила 3 700 осіб. За словами президента Реджепа Тайїпа Ердогана, землетрус 6 лютого став найпотужнішим із 1939 року, коли загинули 33 тис. людей.

Посольство України в Туреччині відшукало 9 із 27 українців, що перебували в зонах землетрусу.

Подякувати 🎉