Facebook Pixel

Кабмін розморозив кошти на запуск космічного супутника «Січ 2-30»

Кабінет міністрів України дозволив КБ «Південне» використовувати для добудови та запуску супутника «Січ 2-30» 90 млн грн кредитних коштів, взятих під інший проєкт.

Таке рішення ухвалено на засіданні уряду 7 квітня, повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Дмитро Кисилевський.

«Це частина коштів, заморожених на рахунках розробника і виробника супутника, дніпровського КБ «Південне», які залишилися від нереалізованого проєкту зі створення ракетного комплексу «Циклон-4», — пояснив він.

Telegram Logo

Коштів має вистачити на запуск і страховку космічного апарату.

«Інші витрати, пов'язані з доопрацюванням апарату і наземного сегмента, а також підготовку до запуску передбачається профінансувати з інших джерел, зокрема з бюджету Національного центру управління та випробувань космічних засобів і власних коштів КБ «Південне», — повідомив нардеп.

«Січ 2-30», за оцінкою Мінстратегпрома, може забезпечити дохід близько $5 млн на рік від використання супутникових даних. Однак державі ще належить навчитися комерціалізувати дані, отримані від подібної космічної діяльності, зазначив заступник голови Комітету ВР з питань економічної політики.

У разі успішного виведення на орбіту супутник зможе працювати близько 5 років.

«Це буде перший український апарат на орбіті за останні 10 років», — підкреслив Д. Кисилевський.

Функціонал супутника на 15% пов'язаний із завданнями безпеки і на 85% із цивільними цілями, такими як моніторинг вирубки лісів, надзвичайних ситуацій, стану полів тощо.

Зараз ведуться переговори з компанією Exolaunch — офіційним представником всім відомої Space Х Ілона Маска — щодо технічних і комерційних умов запуску на ракеті Falcon 9.

«Щоб забронювати місце для супутника на Falcon 9, представникам КБП потрібно найближчим часом внести передоплату. Сподіваюся, ще не пізно», — резюмував Д. Кисилевський.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини