ЄС не підтримав ідею Угорщини і Словаччини про транзит газу з рф через Україну

ЄС не підтримав ідею Угорщини і Словаччини про транзит газу з рф через Україну

Єврокомісія не підтримала прохання Угорщини і Словаччини вимагати від Києва скасування санкцій на транзит російського газу компанії «лукойл» через Україну. Про це пише «РБК-Україна» з посиланням на Financial Times.

Що відомо про поставки російського газу до Угорщини і Словаччини

Угорщина та Словаччина повністю не відмовились від російського газу після лютого 2022-го. Водночас країни занепокоєні, що поставки газу скоротяться після того, як Київ вирішив припинити транзит газу «лукойлу» з росії трубопроводом «Дружба», що проходить через територію України.

Обидві країні звернулися до Єврокомісії, щоб розпочати консультації і переглянути торговельну угоду з Україною. Проте комісар ЄС з торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що Брюсселю потрібно більше часу, щоб зібрати докази та оцінити правові аспекти ситуації.

На зустрічі торгових представників ЄС 24 липня 2024 року 11 країн-членів підтримали рішення Домбровскіса, і жодна з них не стала на бік Угорщини та Словаччини.

Один з дипломатів ЄС заявив, що торгова угода з Україною включає положення про безпеку, яке може призвести до зриву поставок.

«Ми допомагаємо Україні реверсом газу та продажем електроенергії. Словаччина мусить відреагувати, якщо Україна не змінить свою позицію щодо транзиту газу з рф», – сказав президент Словаччини Петер Пеллегріні.

Нагадаємо, 18 липня 2024 року російська компанія «лукойл» припинила постачання нафти до Угорщини та Словаччини через санкції Києва проти цієї компанії, який заборонив транзит російської нафти через територію України. Зараз дві третини всієї сирої нафти, яку має угорська компанія Mol Nyrt, надходять з росії. Ще 45% всієї нафти Словаччини також находить від «лукойлу».

Пізніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю сказав, що угорський уряд готовий заблокувати виділення Україні коштів до Європейського фонду миру через заборону на транзит російської нафти до Угорщини та Словаччини.

Читати на The Page