Facebook Pixel

Новий 2023 рік для України. Чи буде кращим за попередній — очікування українців

Абсолютна більшість українців не мають сумнівів у перемозі України в російсько-українській війні та очікують, що прийдешній 2023 рік буде для нашої країни кращим, ніж поточний. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 20 — 21 листопада 2022 року.

Сподівання на 2023 рік

Віру в перемогу й те, що Україна зможе відбити напад рф, висловили 97% українців. Найменше впевненості в жителів півдня, однак і там показник перевищує 70%.

98% українців вірять у перемогу Україні — дані «Рейтинг»

98% українців вірять у перемогу Україні — дані «Рейтинг»

72% опитаних переконані в тому, що прийдешній рік для України буде кращим за 2022-й, кардинально протилежної думки дотримуються 16% українців. Ще 12% вважають, що 2023 рік нічим від свого попередника не відрізнятиметься.

Чого українці чекають від 2023 року — дані «Рейтинг»

Чого українці чекають від 2023 року — дані «Рейтинг»

Як змінилося життя українців у 2022 році

Найкращі зміни в Україні у 2022 році українці вбачають в обороноздатності країни (90%) та міжнародному іміджі України (86%). У динаміці за останній рік покращилися відчуття впевненості в майбутньому та оцінки політичної ситуації в країні. Оцінка власного матеріального становища та країни хоча й зазнала певних негативних змін, проте показники не гірші за рівень 2018 року.

Найгірше українці, які брали участь в опитуванні, оцінили економічну ситуацію в країні. 80% українців зазначили погіршення, ще 10% — відсутність змін. Покращення відчули лише 6% населення.

Водночас погіршення матеріального становища родини зазначили понад 60% опитаних, третина — відсутність змін, покращення – лише 4%.

Також негативно українців висловилися й щодо зростання цін на медикаменти та продукти, що входять до базового кошика споживача (94%), проблем із пошуком роботи (72%) та якості освітнього процесу в країні (55%).

Покращилося чи погіршилося: як змінилося життя українців у 2022 році — дані «Рейтинг»

Покращилося чи погіршилося: як змінилося життя українців у 2022 році — дані «Рейтинг»

Контекст. Колишній командувач армії США у Європі генерал Бен Ходжес заявив, що Сили оборони України можуть деокупувати тимчасово захоплений росіянами Крим ще до кінця курортного сезону. За його прогнозом, це може статися до серпня 2023 року.

Раніше прогноз щодо завершення російсько-української війни до літа 2023 року озвучив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Подякувати 🎉