Напівзабуте держагентство керуватиме виконанням угоди про надра: що відомо
Українсько-американським інвестиційним фондом реконструкції, створеним у рамках угоди про надра, керуватиме «Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства» з боку України. А від США – Міжнародна фінансова корпорація розвитку.
Про це повідомив Ярослав Железняк, заступник голови фінансового комітету Верховної Ради.
Що відомо про структуру, що керуватиме угодою про надра від України
З боку США Фондом керуватиме DFC, а від України – «Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства».
Вона заснована у 2019 році у державній власності, нею управляє Мінекономіки. Зараз агенцію очолює директор Ніко Гачечиладзе.
Команда «Агенції з питань підтримки державно-приватного партнерства»
«Якщо ви, як і я, ось тільки що дізналися про існування такого Агентства, то нічого страшного», – написав Железняк.
Про які 57 мінералів йдеться в угоді про надра
«Україна має великі запаси рідкоземельних елементів, важливих мінералів, яких немає в багатьох країнах. Ми сьогодні уклали угоду, яка в теорії дає нам значно більше, ніж $350 мільярдів, які ми вже витратили», – прокоментував угоду Дональд Трамп в телеефірі.
Угода між США та Україною «про створення інвестиційного фонду відбудови», за даними «Європейської правди», стосується 57 мінералів.
Йдеться про український видобуток алюмінію, сурми, миш'яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу.
За інформацією «ЄП», йдеться лише про нові родовища, ліцензії на які Україна видаватиме після того, як угода набуде чинності. Перелік мінералів можуть розширити лише за згодою сторін.
Коли стануть відомі деталі угоди про надра
У п’ятницю, 2 травня, премʼєр-міністр України Денис Шмигаль має виступити в Раді з інформацією по угоді щодо копалин, додав Железняк.
«Тому завтра в 10:00 чекаємо більше офіційної інформації. А не щоб депутати від мене чи ЗМІ дізналися про такі стратегічні документи», – написав нардеп.
Нагадаємо, пізно ввечері середи, 30 квітня, Україна та США підписали угоду про заснування Українсько-американського інвестиційного фонду реконструкції. Цей фонд відновлення залучатиме глобальні інвестиції у критичні сфери – видобуток, енергетику, інфраструктуру.
Важливо, що фонд працюватиме на принципах рівноправного партнерства – обидві сторони матимуть однаковий контроль, а Україна збереже повну власність над ресурсами і держкомпаніями.