З 24 липня в Україні діють нові правила отримання посвідчення водія. Змінився підхід до навчання та алгоритм складання іспитів – теоретичну та практичну частини підготовки водіїв тепер розділено.
Щоб отримати посвідчення водія, кандидатам необхідно зробити п'ять кроків:
- Пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво (без складання внутрішнього іспиту).
- Скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання.
- Пройти навчання водінню в автошколі (на свій вибір).
- Скласти практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі.
- У сервісному центрі МВС скласти практичний іспит і отримати посвідчення водія.
У МВС зазначають, що нова організація навчального процесу (спочатку теорія, потім практика) не просто виглядає логічною, її запроваджено з огляду на світовий досвід. Фактично це «стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуться лише ті, хто вже знає правила дорожнього руху», йдеться в повідомленні відомства.

Під час теоретичного курсу навчання потрібно опанувати ПДР, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання медичної допомоги. Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання школа формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС.

Потім – іспит у територіальному сервісному центрі МВС (крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E та DE). Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є перепусткою на практичний курс навчання.
Свідоцтво діє протягом 1 року. Тобто той, хто успішно склав теоретичний іспит, має 12 місяців для того, щоб пройти практичний курс навчання. Якщо цей строк сплив, а особа так і не склала іспит з практичного водіння, вона має розпочинати навчання спочатку.
Під час практичного курсу потрібно навчитися керувати автомобілем. Після його завершення – іспит. Складання практичного іспиту в автошколі є обов'язковим. Заклад видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно діятиме впродовж 2-х років.
Тепер за бажанням можна вибрати з акредитованих автошкіл одну для теоретичного навчання, а для практичного – іншу.
Охочі можуть потренуватися на тренажері з вивчення ПДР.
Усі, хто до 24 липня розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі та підвищення кваліфікації, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.