Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нова система підготовки: як зараз в Україні отримати посвідчення водія

Як в Україні можна отримати посвідчення водія

Як в Україні можна отримати посвідчення водія

З 24 липня в Україні діють нові правила отримання посвідчення водія. Змінився підхід до навчання та алгоритм складання іспитів – теоретичну та практичну частини підготовки водіїв тепер розділено.

Щоб отримати посвідчення водія, кандидатам необхідно зробити п'ять кроків:

  1. Пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво (без складання внутрішнього іспиту).
  2. Скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання.
  3. Пройти навчання водінню в автошколі (на свій вибір).
  4. Скласти практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі.
  5. У сервісному центрі МВС скласти практичний іспит і отримати посвідчення водія.

У МВС зазначають, що нова організація навчального процесу (спочатку теорія, потім практика) не просто виглядає логічною, її запроваджено з огляду на світовий досвід. Фактично це «стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуться лише ті, хто вже знає правила дорожнього руху», йдеться в повідомленні відомства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Під час теоретичного курсу навчання потрібно опанувати ПДР, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання медичної допомоги. Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання школа формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС.

5-krokiv-05-05-1024x1024.png

Потім – іспит у територіальному сервісному центрі МВС (крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E та DE). Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є перепусткою на практичний курс навчання.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Свідоцтво діє протягом 1 року. Тобто той, хто успішно склав теоретичний іспит, має 12 місяців для того, щоб пройти практичний курс навчання. Якщо цей строк сплив, а особа так і не склала іспит з практичного водіння, вона має розпочинати навчання спочатку.

Під час практичного курсу потрібно навчитися керувати автомобілем. Після його завершення – іспит. Складання практичного іспиту в автошколі є обов'язковим. Заклад видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно діятиме впродовж 2-х років.

Тепер за бажанням можна вибрати з акредитованих автошкіл одну для теоретичного навчання, а для практичного – іншу.

Охочі можуть потренуватися на тренажері з вивчення ПДР.

Усі, хто до 24 липня розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі та підвищення кваліфікації, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

Коментарі

Всі новини