Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Особливості курсових робіт: головні відмінності та поради як написати їх швидше

Автор
Фото Pixabay

Фото Pixabay

Будь-яка курсова робота – це перед усім системний аналіз інформації та відповідно її виклад за певними правилами та нормативами. Саме цього і вимагають від студента під час написання курсових робіт – навичок роботи з джерелами і грамотного викладу аналітичної роботи, що поєднується з оформленням її за всіма стандартами і вимогами.

Перший етап: краще витратити більше часу, ніж все переробляти

Найкращий варіант написання курсової роботи – виокремити багато часу на створення якісного списку літератури та джерел, які і стануть підґрунтям для написання роботи. Краще витратити більше часу на пошук необхідної літератури, інформації на самому старті роботи, ніж потім перечитувати все наново, шукати інших авторів, інші тексти. Тому необхідно чітко визначити не тільки тематику роботи, але і одразу зорієнтуватися, хто із науковців активно працював з дослідження теми і чиї праці варто прочитати, щоб зрозуміти, яким буде текст курсової.

Сьогодні більшість наукових установ та університетів вважають за потрібне обов'язково включати до складу використаної літератури друковані джерела як основні. Пов'язано це з тим, що якість і наповнюваність електронних видань не завжди зрозуміла для науковців і тому вони віддають перевагу друкованим версіям журналів або виданням, що мають гриф ВАК. Це скорочує час на верифікацію даних та звужує можливості студента у виборі конкретних джерел для написання роботи.

Cтворення якісного списку літератури — краще підґрунтя для написання роботи Фото Pixabay

Cтворення якісного списку літератури — краще підґрунтя для написання роботи Фото Pixabay

Як швидко опрацьовувати джерела

Робота з джерелами, а саме з книгами і журнальними статтями, є непростим і трудомістким процесом, що вимагає багато часу. Щоб підвищити ефективність і скоротити час на читання та обробку інформації, можемо порекомендувати такі кроки:

  • складіть список пріоритетної літератури і почніть читання саме з неї;
  • спробуйте одразу визначити, яка література повинна бути прочитана в повному обсязі, а яка лише фрагментарно;
  • для того, щоб не повертатися та не перечитувати публікації, одразу готуйте або навіть записуйте у ноутбук в текстовий файл курсової всі необхідні цитати і робіть посилання – це економить до 30-40% часу на обробку джерел;
  • читаючи публікацію, зверніть увагу на посилання, які дає автор, зокрема щодо проаналізованої ним наукової літератури, яку студенту під час підготовки курсової теж треба перечитати – це хороша підказка для пошуку корисної і потрібної інформації без заглиблення у світ наукової інформації, в якому складно самостійно знайти потрібні орієнтири;
  • звертайте увагу на бібліографічні списки і рекомендовані публікації наукових бібліотек – це вже опрацьована експертами інформація, яка з певного напрямку стане в пригоді.

Важливо також розвивати в собі так зване «швидкочитання», коли текст сторінок можна перечитувати «по діагоналі» і за мінімальний час, вихоплюючи з нього найважливіші тези та структурні логічні ланцюжки. Прочитайте рекомендації спеціалістів з розвитку навичок швидкого читання. Спочатку такі навички будуть даватися складно, але незабаром, завдяки швидкому сприйняттю великих масивів інформації, студенту буде доступно більше вільного часу і він менше витрачатиме час на технічну роботу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини