У 2024 році росія збільшила імпорт китайських верстатів для оборонної промисловості, оскільки купувати західні технології стало складніше через санкції. Водночас верстати з Китаю оснащують німецькими та японськими системами числового програмного управління. Про це повідомили у ГУР.
Як росія користується західними технологіями для ОПК через імпорт з Китаю
ГУР опублікувало дані про 37 одиниць іноземного обладнання, яке використовує ОПК росії, зокрема, підприємство «алмаз-антей», яке виготовляє зенітне озброєння, та найбільший російський виробник танків і бронетехніки – «уралвагонзавод».
Загалом, розділ «Інструменти війни» вже містить дані про 1158 одиниць обладнання на 169 заводах військово-промислового комплексу рф.

У 2024-му поставки західних верстатів до рф ускладнилися, тому вона збільшила імпорт з Китаю. За даними ГУР, розрахунки за китайські товари переважно проводяться через Банк ВТБ та його філію в Шанхаї, а платежі здійснюються в китайських юанях.
Водночас китайські верстати оснащують німецькими та японськими системами числового програмного управління – Siemens, Heidenhain, Fanuc. Росіяни мають досвід роботи саме з західними системами, а більшість програм для проєктування деталей створені під них.
У рф активно продовжується підготовка нових спеціалістів по роботі із системами Siemens, Heidenhainта Fanuc, відповідно, вони навряд чи зможуть перейти на іншу техніку, зазначили у ГУР
«уралвагонзавод» та «алмаз-антей» також використовувати західне обладнання, придбане до початку повномасштабної війни, зокрема:
- виробництва Emco (Австрія);
- Grindex (Сербія);
- Hermle (Німеччина);
- Tos Celakovice (Чеська Республіка).
Нагадаємо, 25 березня 2025 року росія опублікувала підсумкову заяву після переговорів з американськими представниками в Саудівській Аравії, у якій викладено умови морського перемир’я з Україною.
За заявою кремля, у результаті переговорів США і рф досягли домовленості про забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі, зокрема через «організацію належних заходів контролю, включаючи огляд суден».
Крім того, США зобов’язалися сприяти відновленню експорту російської сільськогосподарської продукції та добрив, зниженню вартості страхування морських перевезень, а також розширенню доступу до портів і платіжних систем для здійснення таких транзакцій.