Facebook Pixel

Як проходить призов через рекрутинг за оновленими правилами

З 18 травня в Україні набули чинності нові правила мобілізації, включно з обов'язковим уточненням військово-облікових даних для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років протягом 60 днів. Ці зміни також торкнулися процедури набору до Збройних сил, відкриваючи можливості для чоловіків і жінок обирати спеціальності та посади в армії на свій вибір.

З 10 червня в Україні набули чинності нові зміни у процесі рекрутингу до Збройних сил. Тепер чоловіки та жінки, які бажають приєднатися до війська з мобілізації та заздалегідь обрали собі посаду та підрозділ, проходять змінену процедуру. Після проходження військово-лікувальної комісії (ВЛК) вони направляються до спеціального батальйону резерву, а не до загального навчального центру разом з іншими мобілізованими кандидатами.

Як повідомляє Lobby X, рекрути, спрямовані на бази батальйонів резерву, проходитимуть базову загальну військову підготовку (БЗІН) на цих базах. Вони не вирушатимуть на проходження БЗВП у навчальні центри у відрядження.

Згідно з новими правилами, після проходження навчання рекрути направлятимуться до обраних підрозділів на службу. Цей напрямок здійснюється з 10 червня відповідно до рекомендаційних листів, затверджених Наказом Головнокомандувача на переклад.

Нові правила регулюють процедуру вирішення питань, пов'язаних з «хибним» розподілом під час випуску з навчальних центрів, та інших нестандартних ситуацій. Це з тим, що й рекрути проходять БЗІН в НЦ, вони вже перебувають у статусі військовослужбовців військових частин батальйонів резерву.

Мобілізація через рекрутинг

Хоча питання, пов'язані з роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, знаходять рішення, важливим аспектом для всіх потенційних кандидатів залишається необхідність уважного контролю за пріоритетністю підрозділу, до якого вони прагнуть приєднатися. Якщо вибраний підрозділ не вважається пріоритетним, особливо важливо стежити за правильним документальним оформленням.

У Lobby X нагадали, що важливо продовжувати контроль за статусом пріоритетності підрозділу, що буде відомо після співбесіди. Якщо підрозділ не є пріоритетним, необхідно стежити за видачею Рекомендаційного Листа тільки після погодження вашого призначення в ГШ.

Відповідно, ці зміни стосуються як пріоритетних, так і непріоритетних підрозділів ЗСУ та саме тих добровольців, які проходять мобілізацію.

Покроково призов добровольців за мобілізацією відбуватиметься в такий спосіб:

  • Вибір посади та підрозділу, відправка резюме.
  • Запрошення на співбесіду, успішне проходження відбору.
  • а) Якщо ваш підрозділ пріоритетний — одразу отримання Рекомендаційного Листа від підрозділу.
  • б) Якщо ваш підрозділ непріоритетний — погодження підрозділом вашого призначення в ГенШтабі, після чого отримання Рекомендаційного Листа від підрозділу.
  • Візит в ТЦК разом із Рекомендаційним Листом, проходження ВЛК.
  • Відправка до батальйону резерву та зарахування до його складу.
  • а) ⁠Якщо є відповідна навчальна база у конкретного батальйону резерву — проходження БЗВП на базі батальйону.
  • б) Якщо відповідної спроможності на базі батальйону резерву немає — відправка у відрядження на навчання в НЦ та подальше повернення з відрядження до батальйону резерву після завершення БЗВП.
  • Після завершення навчання — переведення Наказом ГК до вашого підрозділу згідно з Рекомендаційним Листом та зарахування до складу відповідної військової частини.
Подякувати 🎉