Міністерство внутрішніх справ (МВС) формує штурмові бригади «Гвардія наступу». Це робиться задля посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України. Про це повідомив виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Ігор Клименко.
«Було ухвалено рішення, що всіх охочих, хто є патріотом, хто втратив домівку або рідних через війну, об'єднати в такі бригади. Ми вже почали формувати такі підрозділи, які націлено на те, щоб звільнити наші території й стати на міжнародно визнані кордони. Це наша найближча мета», — сказав Клименко.
Як потрапити до штурмових бригад
До штурмових бригад можна вступити добровільно. Ба більше, навіть обрати бригаду та напрям наступу.
Людина, яка хоче долучитися до «Гвардії наступу», може подати анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, а також зателефонувати на гарячу лінію за номером 0800100 020 і проконсультуватися й отримати інформацію, куди прийти. Або подати анкету через Центр надання адміністративних послуг — перелік ЦНАПів також представлений на сайті.
«Записатися можна онлайн, заповнивши анкету. Протягом години зателефонує оператор і проконсультує, до якого рекрутингового пункту прийти, — їх по Україні вже понад 140. Адреси цих пунктів є на сайті, кожен доброволець може прийти в найближчий такий пункт. Також кандидат має пройти військово-лікарську комісію, скласти психологічний і фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується до тієї бригади, яку вибрав», — сказав Клименко.
Для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги, які є для військових і поліціянтів.
До яких бригад можна потрапити
Долучитися можна до бригад:
- «Азов»
«Азов» звільняв Маріуполь у червні 2014 року, брав участь у боях під Іловайськом, боронив Маріуполь із кінця серпня 2014 року, здійснював наступ на Широкине в лютому 2015 року, виконував завдання в районі проведення АТО (пізніше ООС). Силами підрозділу проведено успішну Павлопіль — Широкінську операцію у 2015 році, виконано низку успішних бойових завдань у районі Світлодарської дуги.
- «Спартан»
Від початку повномасштабної війни росії проти України особовий склад військової частини дав гідну відсіч спробам противника прорватися до міста Харкова, брав участь в операції зі звільнення Малої Рогані, Циркунів і Кутузівки. У взаємодії з підрозділами Збройних сил України й далі мужньо боронить місто Харків, Харківську та частину Луганської областей, утримує позиції в районі Торецька Донецької області.
- «Рубіж»
24 лютого 2022 року ротна тактична група бригади першою прийняла бій з російськими спецпризначенцями в районі аеропорту «Антонов» (Гостомель), що відіграло важливу роль в обороні столиці. Бійці бригади не дали змоги окупантам розгорнути основні сили в безпосередній близькості до Києва.
- «Червона калина»
З перших днів повномасштабного вторгнення підрозділи військової частини зайняли визначені позиції з оборони столиці України й не допустили спроб прориву противника до Києва, розбили колону російської армії біля селища Бузова. З червня 2022 року підрозділи полку в складі зведеної батальйонної групи оперативно-тактичного угрупування «Північ», оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» брали участь у бойових діях у населених пунктах Сєверодонецьк, Лисичанськ і Білогорівка Луганської області, Спірне та Верхньокам'янське Донецької області.
- «Сталевий кордон»
15-й мобільний прикордонний загін створено як підрозділ нового зразка. Його структура, система управління та навчання побудовані з огляду на виклики, які стоять перед Україною. Основу заклали підрозділи Державної прикордонної служби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході нашої держави й мужньо протистояли російським агресорам. У лавах підрозділу воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили «Азовсталь», перебували на лінії оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках, захищали державниий кордон із країною-агресором.
- «Кара-даг»
24 лютого 2022 року з моменту повномасштабного вторгнення особовий склад взявся за виконання бойових завдань, вів оборонні дії в населених пунктах Мелітополь, Молочанськ, Токмак, Кам’янське, Мала Токмачка. Своєчасне прибуття підрозділів полку до району виконання бойових завдань 24 — 27 лютого 2022 року дало змогу зупинити наступ переважальних сил ворога на напрямках Василівка – Запоріжжя та Токмак – Оріхів. 26.02.2022 року особовий склад взводного опорного пункту вступив у бій із переважальними силами росіян на південній околиці населеного пункту Молочанськ, унаслідок чого було знищено передовий дозор, 2 БТР з екіпажами та піхоту, пошкоджено та виведено з ладу 2 танки противника. Окупантів було відкинуто на північну околицю міста.
- «Лють»
Це бійці, які виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському та Донецькому напрямках: Буча, Ірпінь, Херсон, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Ямпіль і Бахмут.
- «Буревій»
Батальйонно-тактична група зайняла район оборони на зовнішньому рубежі оборони міста Києва в Чернігівській області. Особовий склад бригади залучався для оборонних дій у містах Сєвєродонецьк і Лисичанськ Луганської області й дотепер виконуює завдання в місті Бахмут Донецької області. «Буревій» розшифровуєься як бригада утилізації російських військових.
«Жодних тилових завдань. Тільки високоякісна підготовка, постійні тренування та участь в операціях на передовій. Формування підрозділів триває», — повідомив Клименко.