Депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв заявив, що його життю загрожує небезпека. Внаслідок першої спроби його вбивства минулого року загинув його 3-річний син, тепер він має інформацію про новий замах, що готується на нього.
У відеозверненні, яке В’ячеслав Соболєв опублікував у Facebook, він наголосив, що має «100% інформацію» про замах на нього та його родину; ці ж дані має у своєму розпорядженні і поліція. Однак, за його словами, попри доручення слідчого управління, поліція з п’ятниці до понеділка вирішила зняти охорону з його родини.
В’ячеслав Соболєв звернувся до президента Володимира Зеленського і готовий надати «всю інформацію, за допомогою якої можна не тільки притягти до відповідальності винних у смерті сина, а й відвернути багато нових смертей». Він додав, що за два місяці розслідування «слідство не просунулося ні на крок».

Контекст. 1 грудня 2019 року автомобіль В’ячеслава Соболєва обстріляли, внаслідок чого від кульового поранення в голову помер син депутата, якому на той час виповнилося три роки. Поліція затримала двох підозрюваних, Андрія Лаврегу та Олексія Семенова, та знайшла зброю, з якої здійснювались постріли — карабін калібру 7,62. Обидва затримані – добровольці. Андрій Лаврега був снайпером у батальйоні «Аратта», воював на Донбасі три роки, нагороджений орденом «За мужність».
Сам В’ячеслав Соболєв за кілька днів після загибелі сина назвав низку прізвищ людей, яких він підозрює в організації замаху, серед них — судді Артур Ємельянов та Віктор Татьков, ексдепутат Олександр Грановський, донецькі бізнесмени Євген Бурун та Михайло Ланюк та ще декілька осіб.
Пізніше слідчі органи висунули версію, згідно з якою організатором замаху є 25-річний уродженець РФ, який і запропонував Андрію Лаврезі $40 тис. за його участь.
Додатково. В’ячеслав Соболєв – депутат Київської облради від партії Петра Порошенка з 2015 року. 1997 року відкрив перший супермаркет мережі «Обжора» у Донецьку, а 2007-го продав її. ЗМІ неодноразово звинувачували бізнесмена в тому, що він брав участь у фінансуванні так званої «ДНР», а його магазини продовжували роботу на окупованих територіях. Сам В’ячеслав Соболєв цю інформацію заперечував і стверджував, що бойовики 2014 року захопили його майно. У 2006-2007 рр. працював у Раді національної безпеки та оборони, в 2010-2011 рр. спочатку обіймав посаду заступника глави правління, а потім і глави правління «Нафтогазу України».