IT

Витік даних у SoftServe: постраждали Microsoft, IBM, Deutsche Bank і співробітники компанії

У SoftServe очікують нового витоку даних. Фото: Flickr

У SoftServe очікують нового витоку даних. Фото: Flickr

Унаслідок хакерської атаки на SoftServe на початку вересня в мережу спливло багато персональних даних. Зловмисники могли отримати доступ до серверів таких компаній, як-от IBM, Microsoft, Panasonic, Deutsche Bank, Nordea, CISCO, які користувалися сервісами SoftServe, повідомляє галузеве видання ebanoe.it.

За їхньою інформацією, у мережу потрапили дані внутрішніх і закордонних паспортів усіх колишніх і чинних співробітників, а також їхніх дітей, завершені й чинні контракти з клієнтами, акти виконаних робіт і паспорти іноземних громадян, які відвідували офіси SoftServe в Україні.

За даними Bleeping Compute, атаку ймовірно вчинили через вразливість у програмі-кастомізаторі робочого столу для Windows Rainmeter. Під час атаки програма дозавантажила заражений файл.

Telegram Logo

Після аналізу даних галузеве видання заявило про DDoS-атаку на свій сайт і звинуватило в ній SoftServe. У відповідь компанія спростувала всі звинувачення.

Згідно з офіційним повідомленням компанії, хакерську атаку наразі розслідує «провідний світовий експерт із кібербезпеки». Унаслідок цієї атаки було пошкоджено поштовий сервер компанії, виведено з ладу низку корпоративних сервісів і скомпрометовано внутрішній файловий сервер.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Зловмисникам вдалося завантажити фрагменти різної інформації. З метою тиску на компанію вони виклали її у відкритий доступ. Фрагменти даних є наслідком однієї атаки, а не нового витоку. Проте ми очікуємо, що нові дані знову можуть бути опубліковані, і готові до цього», – прокоментували в SoftServe.

У компанії додали, що надають технічну, юридичну, фінансову та іншу допомогу постраждалим через DDoS-атаку.

У коментарі The Page PR та CR-менеджер компанії Марічка Кучеренко повідомила, що компанію намагаються дискредитувати, а дані ebanoe.it назвала фейком. Детальнішу інформацію представниця SoftServe надати відмовилася, пославшись на офіційну позицію компанії.

Водночас видання стверджує, що ситуація з кібератакою на SoftServe є набагато серйознішою, ніж про це заявляє компанія.

Контекст. 1 вересня на українську IT-компанію SoftServe було здійснено потужну хакерську атаку. До рук зловмисників потрапили деякі дані щодо замовлень, а також копії документів працівників.

SoftServe – українська IT-компанія, яка працює у сфері розроблення програмного забезпечення й надання консультаційних послуг.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини