Китай посів перше місце в рейтингу країн з найбільшою кількістю приватних техностартапів, вартість яких перевищує $1 млрд. Про це йдеться в дослідженні інституту Hurun, який вперше проаналізував 494 «єдинорога» по всьому світу. Дані враховувались станом на 30 червня цього року.
Китай лідирує за кількістю таких компаній — у нього їх 206 або 42%. За ним йдуть США з 203 стартапами. У Європі інститут нарахував 34 «єдинорога».

Таблиця: Hurun
Топ-3 найдорожчих стартапів у світі
- Список «єдинорогів» вартістю понад $1 млрд очолила китайська фінтехкомпанія Ant Financial, оцінена в $150 млрд. Вона є «донькою» Alibaba Group.
- Друге місце посідає китайська Bytedance, якій належить популярна соціальна мережа TikTok. Компанію оцінили в $75 млрд.
- Замикає трійку світових лідерів Didi Chuxing (також китайська), що оцінюється в $55 млрд. Загальна вартість «єдинорогів» країни склала $262 млрд, що більш ніж учетверо перевищило показник у США.
До десятки найдорожчих стартапів увійшли й американські компанії. Серед них – Airbnb, WeWork і Juul.
Американську венчурну компанію Sequoia у звіті назвали найбільш успішним інвестором у «єдинорогів». У своєму портфелі вона має 92 таких компанії.
«Китай і США домінують з понад 80% відомих у світі «єдинорогів», незважаючи на те, що вони представляють лише половину світового ВВП і чверть населення світу. Решта повинні прокинутися, щоб створити умови, які дозволять процвітати таким компаніям», — заявив голова Hurun Report Руперт Хугеверф.
До речі, раніше українська IT-компанія Grammarly, яка розробила однойменний софт для перевірки англійської граматики, стала першим стартапом країни, ринкова вартість якого досягла $1 млрд.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також