Facebook Pixel
IT

В Україні запустили онлайн-реєстрацію користувачів автомобілів

Міністерство цифрової трансформації запустило нову безкоштовну послугу «Керування належним користувачем» в електронному кабінеті водія. Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.

«Належний користувач» – це особа, яка законно користується транспортним засобом, що не належить йому. У Мінцифри додали, що така функція буде актуальною для автомобілістів з огляду на нові правила та налагодження системи фото- та відеофіксації паркування. Повідомлення про нові штрафи, які потрібно буде сплатити, отримуватиме водій авто, а не його власник.

Ця послуга доступна для фізичних та юридичних осіб. На один транспортний засіб можна призначити тільки одного належного користувача. Останнім може стати тільки той, хто володіє національним посвідченням водія або посвідченням водія іншої держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року.

У міністерстві зазначили, що ця онлайн-послуга є першою, яку відразу зробили електронною.

Мінцифри реалізувало цей проєкт разом з Міністерством міжнародних справ за підтримки USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Фонду Східна Європа.

Контекст. У середині грудня 2019 року на основі мобільного застосунку державного веб-порталу електронних послуг «Дія» в Україні запустили бета-тестування сервісів електронних водійських прав і техпаспорта автомобіля.

У програмі також є можливість через популярні месенджери отримувати консультації представників держорганів.

Подякувати 🎉