Facebook Pixel

В Україні порахують лелек за допомогою Smart mobile

В Україні порахують лелек за допомогою Smart mobile

В Україні порахують лелек за допомогою Smart mobile

Розпочався VIII Міжнародний облік лелеки білого. Цьогоріч його будуть вести з використанням застосунку для смартфонів. Про це повідомили в Українському товаристві охорони птахів.

Зібрані дані необхідні для науковців, щоб контролювати стан популяції та впроваджувати нові заходи для їхньої охорони.

Quote«Рахуватимуть чисельність буслів у цьому році не тільки в Україні, але й на всьому ареалі гніздування виду, зокрема в країнах Європи, Близького Сходу та Центральної Азії. Загалом, 54 країни. Україна має одну з найбільших у Європі популяцій лелеки — орієнтовно 35-45 тис. гніздових пар, тому дані з нашої країни важливі в загальних моніторингових показниках», — йдеться у повідомленні.

Облікові дані про лелек такі:

  • коли птахи повернулися в Україну;
  • скільки пар зайняли гнізда;
  • наскільки успішно вони вивели потомство (скільки пташенят виросли і покинули гніздо у кожної з пар).
Quote«Гніздо можна вважати зайнятим, якщо пара лелек трималася біля нього хоча б місяць. Кількість пташенят найкраще підраховувати в другій половині червня чи в першій половині липня, коли вони вже підросли», – кажуть орнітологи.

The Page пропонує подивитися на білих лелек Грицька і Одарку та життя села Леляки на Полтавщині. Трансляцію з їхнього гнізда кілька років ведуть камери на території національного природного парку «Пирятинський».

🇺🇦 Лелека Грицько Трансляція (відео):

Облікові дані можна подати через смартфон. Для цього фахівці товариства розробили спеціальний модуль для додатка у смартфонах на основі міжнародної природоохоронної програми зі збору даних Smart.

Як користуватися застосунком

  1. Для того, аби скористатися мобільним застосунком, його потрібно завантажити на свій смартфон – доступні версії для IOS та для Android.
  2. Далі за посиланням встановити необхідну конфігурацію для обліку лелек. З її допомогою можна додавати спостереження за гніздом і пташенятами.
  3. Інструкцію, як вносити дані в додаток, можна переглянути у відео за посиланням.
Quote«Завантажена інформація зберігається в додатку. Є можливість її редагувати за потреби. Передати дані обліку можна пізніше, якщо мережа не дозволить це зробити відразу після завершення спостережень», – говорять в Українському товаристві охорони птахів.
Подякувати 🎉