Facebook Pixel

«Укргідроенерго» звернулося до ЄСПЛ із позовом проти рф

«Укргідроенерго» додатково в межах справи "Ukrgidroenergo, PAT v. Russia", порушеної восени 2022 року, повідомило Європейський Суд із прав людини (ЄСПЛ) про вчинений росією терористичний акт — підрив Каховської ГЕС.

Про це повідомляє пресслужба «Укргідроенерго».

Також з метою якнайшвидшого захисту порушених прав та інтересів компанія просить суд розглянути можливість визначити першочерговість розгляду відповідної справи у зв’язку з терористичними діями росії.

Quote«Варто зазначити, що організований підрив греблі, яка є об’єктом критично-важливої соціальної інфраструктури, порушує Женевську конвенцію, зокрема, Перший додатковий протокол до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 08 червня 1977 року, який встановив перелік об’єктів, які не можуть бути об’єктами нападу», — зауважили в «Укргідроенерго».

Крім того, вчинені росією дії грубо порушили порядок ведення війни, створили додаткові та невиправдані ризики для життя, здоров’я та майна цивільних осіб, а також призвели до пошкодження та знищення майна «Укргідроенерго», яке, за попередньою оцінкою, відновленню не підлягає, наголошують у відомстві.

Восени 2022 року ЄСПЛ узяв до розгляду позов «Укргідроенерго» проти росії про компенсацію збитків, завданих унаслідок неспровокованої воєнної агресії проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉