Facebook Pixel

КНУ ім. Шевченка має найкращу позицію серед українських вишів — QS World University Rankings 2024

Українську версію ренкінгу тепер очолює КНУ ім. Шевченка. Фото з Facebook-акаунту КНУ

Українську версію ренкінгу тепер очолює КНУ ім. Шевченка. Фото з Facebook-акаунту КНУ

До міжнародного ренкінгу вищих навчальних закладів QS World University Rankings у 2024 році потрапили 11 українських вишів. ХНУ імені Каразіна втратив свою найкращу позицію серед вітчизняних вишів, яку тримав кілька років. Українську версію ренкінгу тепер очолює КНУ ім. Шевченка. Загалом найбільші втрати протягом року зазнали харківські виші. The Page розповідає, що таке QS World University Rankings та які позиції у ньому мають виші України.

Кількість українських вишів у ренкінгу 2024 року не змінилася порівняно з минулим. Але кілька вишів суттєво знизилися у списку.

На відміну від рейтингу, у ренкінгу більшість учасників не мають фіксованих позицій, місце визначається числовим проміжком. Це означає, що на одному рівні можуть бути від 50 до 200 вишів. Місце визначається за 9 критеріями, з яких найбільшу вагу має академічна репутація.

Ренкінг вишів QS з’явився у 2012 році. Від самого початку в ньому були лише два українські виші: Київський національний університет імені Шевченка та Національний університет «Політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Загалом у ренкінг включено 1500 вишів з усього світу. Кілька років поспіль перше місце тримає Массачусетський технологічний інститут (США). Серед українських вишів за весь час дослідження найкращу позицію мав Харківський національний університет імені Каразіна — 382-ге місце у 2017 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉