Facebook Pixel

Україні загрожують арешти активів через суперечку за «Укртатнафту» – Олена Зеркаль

Україна повинна виплатити компенсацію російській «Татнєфті», аби росіяни не отримали козирів в інших судових суперечках з нашою країною. Крім того, зволікання може призвести до ще більших фінансових втрат.

Про це в інтерв’ю zn.ua заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль,

«Дійсно, є рішення суду щодо «Татнєфті». Але якщо врахувати, що воно приймалося в 2014 році, а зараз вже 2019-й, то зрозуміло, що колись воно повинно бути виконано. Можливо, нам неприємно його виконувати, але якщо ми будемо цього уникати, то тим самим дамо козирі росіянам для невиконання рішення судів з інвестиційних суперечок», – сказала вона.

Telegram Logo

Зеркаль припустила, що якщо Україна не віплатить гроші РФ, то за кордоном можуть бути заарештовані українські «фінансові інструменти, зокрема оплата купонів за суверенними фінансовими паперами.

Контекст

  • «Укртатнафта» створена у 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій «Укртатнафти» належало структурам, близьким до «Татнєфті». Міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належали безпосередньо «Татнєфті». Решта була у власності України.
  • Після цього між акціонерами почалися судові суперечки. Частку татарської сторони обнулили. А серед власників компанії з’явилися акціонери, афілійовані з групою «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
  • У 2014 році міжнародний арбітраж виніс рішення на користь «Татнєфті» і зобов’язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. Відтоді Україна в міжнародних судах намагається оскаржити дане рішення.
  • У 2017 році «Татнєфть» подала клопотання до Високого суду Лондона, який його задовольнив.
  • У 2018 році королівський суд Лондона відхилив апеляцію України і присудив відшкодувати «Татнєфті» судові витрати. У результаті загальна сума виросла до $146 млн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини