Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Данилишин і народний депутат пропонують Україні швидше відмовитися від банківської таємниці

Богдан Данилишин. Фото: «Фінансовий клуб»

Богдан Данилишин. Фото: «Фінансовий клуб»

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин заявив, що необхідно комплексно переглянути підходи до визначення банківської таємниці та розширити можливості не тільки правоохоронців, але й податківців в отриманні доступу до рахунків. Він вважає, що такий крок звузить можливості для ухилення від оподаткування, а отже, забезпечить рівні умови конкуренції на ринку.

За словами Данилишина, розкриття інформації про рахунки є актуальним загальносвітовим трендом, який «поступово, але невідворотно перетворює інститут банківської таємниці на атрибут минулого». Тому, інтегруючись у європейський і загальносвітовий економічний простір, Україна не може ігнорувати тренд на підвищення податкової прозорості.

Глава Ради НБУ висловив свої ідеї на початку вересня й говорив про банківську таємницю щодо виключно юридичних осіб. Але днями естафету підхопила нардепка від «Слуги народу» Дарина Володіна, причому її ініціатива стосується вже всіх. Зареєстрований нею законопроєкт № 4073 пропонує дозволити податківцям просто за запитом отримувати інформацію про рух коштів, призначення платежів і контрагентів будь-якої юридичної або фізичної особи незалежно від форми ведення господарської діяльності.

Чинний закон «Про банки і банківську діяльність» передбачає право податкових органів на підставі письмового запиту отримати від банку інформацію про банківську таємницю. Але обсяг цієї інформації обмежується тільки відомостями про наявність банківських рахунків.

На практиці ж податківці знаходять способи дістати потрібну їм інформацію, але це не так просто. Тому їхня цікавість поки досить обмежена. Якщо ж ініціативу Володиної буде реалізовано, то податківці матимуть значно більше можливостей щодо аналізу операцій за рахунками, зіставлення операцій контрагентів тощо.

Додатково. Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 3656, яким пропонується знизити для аграріїв ставку ПДВ із 20% до 14%.

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про адміністративну процедуру № 3475. Багато вчених та юристів схвально зустріли цю новину, проте знайшлися також і її критики.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини