Facebook Pixel

Українці оцінили своє матеріальне становище — опитування

Порівняно з 2021 роком самооцінка родинами свого достатку практично не змінилася. Зокрема, у 2021 році 17% респондентів відповіли, що їхні родини змушені навіть економити на харчуванні, а нині показник залишився таким же. Загалом же, як і в 2021 році, так і тепер, 49% респондентів зараховують себе до родин із низьким достатком.

Про це йдеться в опитуванні КМІС.

Серед більш старших за віком респондентів рівень достатку нижчий — якщо серед 18−24 річних респондентів лише 3% відповіли, що їх родини економлять на харчуванні, то серед 60+ річних — 31%.

Крім цього, складніша ситуація серед жінок — серед них 20% змушені економити на харчуванні проти 13% серед чоловіків (утім, значною мірою це обумовлено віком — серед старших вікових категорій, які в більшому ризику, більше саме жінок).

Плани щодо переїзду

9 з 10 респондентів не планують переїжджати жити в інше місце. Серед 8% тих, хто планує переїзд, напрямки досить різні:

  • 3% хотіли б переїхати в місце, де жили до вторгнення (мова про респондентів-ВПО);
  • 1% — в інше місце в Україні;
  • 2% — за кордон;
  • ще 2% не знають, куди саме хотіли би переїхати.

Вираженіші настрої щодо переїзду деінде мають більш молоді респонденти (13% серед 18−24-річних і 12% серед 25−34-річних). Хоча абсолютна більшість все одно не планують переїздити. Доцільно звернути увагу на схід, де 21% хотіли б переїхати, проти 6−10% в інших регіонах. Утім, серед цих 21% більшість (12%) не знають, куди б хотіли переїхати.

Для 77% респондентів важливо, щоб Україна була частиною ЄС (щоправда, про те, що це є дуже важливо, говорять 51%).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉