Facebook Pixel

Україна та Росія обговорюють план припинення війни, що складається з 15 пунктів – FT

Україна та Росія досягли значного прогресу за попереднім мирним планом із 15 пунктів, включно з припиненням вогню та виведенням російських військ, якщо Київ оголосить про нейтралітет і прийме обмеження щодо своїх збройних сил. Про це повідомила газета Financials Times (FT) із посиланням на три джерела, що знайомі з переговорами.

Пропонована угода, яку українські та російські перемовники вперше обговорили в повному обсязі в понеділок, 14 березня, передбачає відмову Києва від наміру вступити в НАТО та обіцянку не розміщувати іноземні військові бази чи озброєння в обмін на захист від союзників, зокрема, США, Великої Британії та Туреччини, зазначили джерела

«Характер західних гарантій безпеки України та їхня прийнятність для Москви можуть виявитися великою перешкодою для будь-якої угоди, як і статус українських територій, захоплених Росією та її маріонетками у 2014 році», — пише FT.

Видання додає: хоча Москва та Київ заявили в середу, 16 березня, що досягли прогресу за умовами угоди, українські офіційні особи, як і раніше, скептично ставляться до того, що Путін відданий справі миру, і побоюються, що Москва хоче виграти час для перегрупування. своїх сил і відновлення наступу.

Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента України, заявив FT, що будь-яка угода буде містити положення, що війська Російської Федерації залишають територію України, захоплену з моменту початку вторгнення 24 лютого, а саме південні райони вздовж Азовського та Чорного морів, а також територію на схід і на північ від Києва.

Після публікації FT Подоляк у Twitter назвав інформацію про план щодо нейтралітету України з 15 пунктів чернеткою, яка «демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, це припинення вогню; виведення російських військ і гарантії безпеки від низки держав».

gazeta.jpg


Подякувати 🎉