Ще 103 українських полонених обміняла Україна в суботу, 14 вересня. Це був вже 57-й обмін з початку повномасштабного вторгнення, пише Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Водночас він став третім з початку операції в Курській області рф.
Було звільнено 82 солдатів і 21 сержанта. Серед них 38 нацгвардійців, 28 військових ЗСУ, включаючи двох зі спецпідрозділу «Кракен», двох – з Міжнародного легіону, трьох – з ССО, одного – з тероборони. Також звільнені 8 прикордонників, 4 поліцейських, 21 військовий моряк, 3 з Держспецслужби транспорту та один з ДСНС. Цього разу це були виключно чоловіки.
Україна почала повертати додому «азовців»
Серед тих, кого повернули додому, було 69 захисників Маріуполя. Вперше до них увійшли «азовці» – обміняли 31 оборонця «Азовсталі».
«В рамках обміну військовополоненими 14 вересня з неволі повернулися 23 оборонці Маріуполя, військовослужбовці «Азову», які більш ніж два роки перебували у російських колоніях. Ми дякуємо усім, хто зробив ці обміни можливими – Президенту України, МВС, СБУ, ГУР та всім небайдужим, хто щодня в Україні та за її межами продовжують нагадувати світові про наших побратимів у ворожому полоні. Ще близько 900 азовців чекають на обмін. Ми сподіваємось бачити імена азовців і у наступних обмінних списках», – прокоментували в 12 бригаді спецпризначення «Азов» НГУ.
Також серед полонених були ті, хто воював на Донеччині, Луганщині, Запоріжжі, Херсонщині, Харківщині та Київщині, а також двоє охоронців Чорнобильської АЕС. Деякі провели в російському полоні 800 днів.
Що очікує на українських військовополонених вдома
Як зазначили в Координаційному центрі, цього разу повернули багато тих, хто зазнав важких травм та поранень. Вони мають серйозні захворювання і потребують негайної допомоги лікарів. Вони вже проходять медогляд, попереду – фізична та психологічна реабілітація, реінтеграція в суспільство.
Велику роль у цьому обміні, як і у багатьох попередніх, зіграли Об'єднані Арабські Емірати.
267 українських полонених повернулися додому після початку операції в Курській області
Фотограф Влада Ліберова виклала в мережу кадри, як учорашні полонені вперше дізнаються від неї про операцію ЗСУ в Курській області (завдяки якій Україна якісно поповнила «обмінний фонд»).
Українські полонені вперше дізналися, що Україна наступає в Курській області — відео Влади Ліберової
Your browser doesn't support HTML5 video.
Нагадаємо, під час попереднього обміну у п’ятницю, 14 вересня, додому повернулися 49 громадян України. І також вперше серед них були 23 жінки, включаючи цивільних українок, які були незаконно позбавлені волі до повномасштабного вторгнення або брали участь у захисті Маріуполя.
В День Незалежності, 24 серпня, відбувся перший обмін з початку операції в Курській області, тоді додому повернули 115 захисників.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства