Facebook Pixel

Потреба на відновлення України становить $411 млрд — Світовий банк

Світовий банк презентував оновлений звіт «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», у якому досліджено завдану шкоду, збитки та потреби на відновлення України, спричинені повномасштабним вторгненням росії.

Відповідно до звіту, пряма шкода за підсумками першого року війни становить $135 млрд, а завдані збитки — приблизно $290 млрд.

Найбільшу пряму шкоду було завдано в таких сферах:

  • житло – $50,4 млрд;
  • транспорт – $35,7 млрд;
  • торгівля та промисловість – $10,9 млрд;
  • енергетика та видобувна галузь – $10,6 млрд;
  • сільське господарство – $8,7 млрд.
Потреба у відновленні загалом становить 411 мільярдів доларів — Світовий банк

Потреба у відновленні загалом становить 411 мільярдів доларів — Світовий банк

Найбільше коштів на відновлення потребують транспортна сфера (понад 22% загальної потреби відновлення), житлова (майже 17%) та енергетика (понад 11%).

Дослідження шкоди та потреб відновлення наразі не включає дані з тимчасово окупованих територій. Після їхнього звільнення інформація там буде збиратися додатково.

Потреба у відновленні загалом становить $411 млрд. У пріоритеті – відбудова критичної інфраструктури, житла та важливих соціальних і транспортних об’єктів. Тут Україна потребує підтримки міжнародних партнерів — як фінансової, так і матеріально-технічної.

Також зараз уже формується цифрова екосистема, яка забезпечить повну прозорість і відкритість усіх процесів, пов’язаних із відбудовою. Зокрема, йдеться про створення Електронної системи управління відбудовою, яка дасть змогу міжнародним партнерам і громадськості відстежувати кожен етап реалізації проєктів відновлення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉