Facebook Pixel

Уряд не буде розміщувати ОЗДП в цьому році — Марченко

Уряд України не має наміру виходити на ринки боргового капіталу в цьому році, а всі запозичення плануються покрити за рахунок джерел міжнародних організацій з низькою процентною ставкою.

«З огляду, що інша частина зобов'язань за зовнішнім суверенним боргом повинна бути виплачена офіційним кредиторам, ми плануємо реалізувати наш план запозичень, отримуючи фінансування від наших міжнародних партнерів», — сказав міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю Reuters.

Згідно з бюджетом 2020 року, Україна планує більш $9 млрд зовнішніх запозичень при обслуговуванні існуючого зовнішнього боргу близько $6,2 млрд. «Існує угода з МВФ про те, що в цьому році кошти за новою програмою підуть до бюджету, а не в резерви центрального банку, як це було раніше», — сказав Марченко.

Telegram Logo

Для здійснення виплат за зовнішніми боргами держбюджет отримає $3,5 млрд від МВФ, $1 млрд від Світового банку і 1,7 млрд євро від Європейської комісії. Останній включає 500 млн євро в рамках існуючої програми і 1,2 млрд з нового пакету. Сукупні надходження і складають необхідні $6,2 млрд.

Перший великий платіж Україну очікує уже в кінці травня. Слід погасити єврооблігації в розмірі $1 млрд, випущені під гарантії уряду США.

Контекст. Обмеження в зв'язку з COVID-19 на бізнес і пересування людей приведуть до скорочення економіки України на 5,6% в цьому році вперше з 2015 року.

Уряд президента Володимира Зеленського намагається отримати новий кредитний пакет МВФ на $8 млрд, за умови, якщо Верховна Рада прийме банківський закон.

Коментарі

Всі новини