Україна хоче створити «буферну зону» в Курській області, щоб убезпечити Суми
Наступ ЗСУ в Курській області рф має на меті створити «буферну зону», щоб вберегти Сумську область та місто Суми від обстрілів російської армії.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський, пише Financial Times.
У вечірньому відеозверненні в неділю Зеленський вперше виклав одну із стратегічних цілей України під час операції в Курській області. За його словами, наразі головне завдання полягає в тому, щоб знищити якомога більше російського військового потенціалу і проводити максимальні контрнаступальні дії.
«Це в тому числі створення буферної зони на території агресора — наша операція в Курській області», — заявив президент.
Відомо, що Курська область є однією з точок, з якої рф розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Зокрема, під час наступу російська армія пробивала собі шлях до Сум та інших українських міст.
Окрім цього, перед операцією ЗСУ на Курщині, росія майже щодня обстрілювала цивільну та військову інфраструктуру в Сумській області безпілотниками та артилерією.
«Усе, що завдає втрат російській армії, російській державі, їх військово-промисловому комплексу, їх економіці, допомагає не допустити розширення війни та наближає нас до справедливого припинення цієї агресії — справедливого миру для України», — наголосив Зеленський.
Він також додав, що іншою ціллю наступу України в Курській області є взяти якомога більше російських полонених для переговорів про звільнення понад 8000 українців, які перебувають у полоні Москви.
FT зазначає, що у неділю та в понеділок елітні українські військові підрозділи продовжували операцію на Курщині. Видання стверджує, що помітило важке озброєння, бронетехніку та вантажівки з військами, які прямують на захід росії.
Своєю чергою командувач Повітряних сил України Микола Олещук опублікував два відео, на яких показано удари української авіації по двох мостах через річку Сейм поблизу міст Глушково та Званне.
На думку аналітиків Financial Times, руйнування мостів перешкодить матеріально-технічному забезпеченню російської армії та допоможе Україні посилити свій контроль в Курській області.
За словами співзасновника Conflict Intelligence Team (CIT) Руслана Левієва, російські підрозділи, які прибули в Курську область як підкріплення, зараз тримають оборону і стримують подальше просування українських військ.
«Спроб російських сухопутних підрозділів атакувати українські позиції в Курській області ми не бачили», — сказав він.
Своєю чергою, за спостереженнями Левієва, ЗСУ посилюють передусім свої фланги та намагаються просунутися у двох напрямках уздовж російсько-українського кордону.
Що відбувається у Курській області станом на 19 серпня 2024
У вівторок зранку, 6 серпня, місцева влада Курської області заявила про спробу ЗСУ прорватися на територію регіону. Вдень міноборони рф також підтвердило, що в області ведуться бойові дії.
Зранку 7 серпня російські telegram-канали повідомили, що ЗСУ зайняли населені пункти Миколаєво-Дар'їно, Дар'їно та Свердликове в Суджанському районі Курської області.
Також цього дня, через добу після прориву кордону Курської області, російський диктатор володимир путін вперше прокоментував ці події. За його словами, Київ здійснив «чергові провокації» та обстріли цивільних.
Прессекретар Державного департаменту США Меттью Міллер наголосив, що Сполучені Штати надають Україні повне право самостійно коментувати свої дії. Він також зазначив, що Вашингтон надає Україні допомогу у вигляді обладнання та консультацій, проте не завжди бере участь у повсякденній тактиці.
У четвер, 8 серпня, міністерство оборони рф офіційно підтвердило просування ЗСУ у двох районах Курської області, які знаходяться неподалік російсько-українського кордону. Йдеться про Суджанський та Кореневський райони.
8 серпня Європейський Союз відреагував на події в Курській області й зазначив, що Україна має право завдавати ударів по ворогу там, де вважає за потрібне, у тому числі на його території.
9 серпня видання Financial Time повідомило, що Україна захопила близько 350 кв. км російської території у Курській області.
12 серпня Україна вперше офіційно підтвердила, що проводить операцію в Курській області. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Україна зараз контролює близько 1000 квадратних кілометрів території рф.
13 серпня Олександр Сирський доповів Володимиру Зеленському, що під контролем України перебуває 74 населених пункти Курської області рф.
15 серпня телеканал CNN зазначив, що росія, ймовірно, перекинула кілька тисяч військових з України в Курську область, щоб протидіяти успішному українському наступу.