Uber упав сильніше за прогнози: трохи врятувала ситуацію тільки доставка їжі

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН


Стали відомі фінансові результати американської компанії Uber Technologies, яка надає послуги замовлення таксі та доставки їжі, у другому кварталі 2020 року.

Так, відповідно до пресрелізу компанії, з квітня по червень 2020 року чистий збиток Uber склав $1,78 млрд ($1,02 за акцію). За цей же період 2019 року компанія мала чистий збиток у розмірі $5,2 млрд ($4,7 за акцію), однак останні показники включають витрати, які пов'язані з IPO. Водночас Уолл-стріт очікувала дохід у розмірі $2,08 млрд (81 цент за акцію).

Telegram Logo

Які ще результати показав Uber?

У другому кварталі виручка компанії знизилася на 29% — до $2,24 млрд (раніше було майже $3,2 млрд). Найбільше виручка впала у Латинській Америці — на 44%, до $232 млн, у США та Канаді — на 36%, до $1,5 млрд, в Європі, на Близькому Сході та в Африці — на 21%, до $401 млн. Однак в Азійсько-Тихоокеанському регіоні виручка стала більше на 30% — $358 млн.

Кількість щомісяця активних користувачів платформ сервісу стала меншою на 44% — 55 млн (у другому кварталі 2019 року було 99 млн).

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Обсяг замовлень таксі через пандемію коронавірусу склав $10,2 млрд, що на 35% менше за показник роком раніше. Виручка основного бізнесу компанії впала на 67% — до $790 млн.

Щодо Uber Eats, то цей підрозділ компанії зріс. Так, у другому кварталі виручка збільшилася на 103% — до понад $1,2 млрд. Водночас у компанії зазначають, що збільшення попиту на доставку їжі допомогло компанії впоратися з падінням попиту на перевезення. Ба більше, Uber розширив бізнес з доставки їжі, уклавши угоду на $2,65 млрд з придбання компанії Postmates.

Аналітик RBC Capital Markets Марк Махані вважає, що зростання бізнесу Uber з доставки їжі буде тривалим.

Quote«Залишається питання: буде зміна у поведінці споживачів тривалою чи разовим стрибком попиту? Ми вважаємо, що перше», — заявив він, передає видання Investor`s Business Daily.

Варто зазначити, що після того, як компанія опублікувала звітність, котирування її акцій впали на понад 3% на додаткових торгах у четвер. Наразі капіталізація Uber становить $58 млрд (на початку року було на 16% менше).

Контекст. У травні сервіс доставки їжі Uber Eats заявив, що через місяць припинить працювати в Україні й ще на семи невеликих ринках.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини