Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У США представили новий стратегічний бомбардувальник – вперше за 34 роки

B-21 Raider. Фото: Staff Sgt. Jeremy Mosier/U.S. Space Force Public Affairs

B-21 Raider. Фото: Staff Sgt. Jeremy Mosier/U.S. Space Force Public Affairs

Корпорація Northrop Grumman 2 грудня представила свій новий бойовий реактивний літак B-21 Raider, перший із нового парку ядерних бомбардувальників-невидимок великої дальності для ВПС США.

Прототип B-21 був представлений під час яскравої церемонії на заводі Northrop's Plant 42 у Палмдейлі, штат Каліфорнія.

Літак виконаний за схемою «літаюче крило», як і його попередник B-2. Він зможе доставляти в усьому світі як звичайну, так і ядерну зброю, використовуючи можливості дозаправки в повітрі.

Передбачалося, що кожен літак коштуватиме приблизно 550 млн доларів у доларах 2010 року, або близько 750 мільйонів доларів у сьогоднішніх доларах із поправкою на інфляцію.

ВПС США планували закупити не менше 100 В-21 і розпочати заміну бомбардувальників В-1 та В-2.

B-21 Raider

B-21 Raider

Northrop перемогла Boeing та Lockheed Martin, коли виграла контракт на створення бомбардувальника у 2015 році. Виробник двигунів Pratt & Whitney, Collins Aerospace, GKN Aerospace, BAE Systems і Spirit Aerosystems входять до більш ніж 400 її партнерів і постачальників у 40 штатах.

Northrop називає новинку літаком шостого покоління.

B-21 має малопомітний матеріал поверхні, що забезпечує скритність, вимагатиме менше обслуговування та зведе до мінімуму експлуатаційні витрати та час простою, сказав Дуг Янг, віцепрезидент сектору та генеральний менеджер Northrop Grumman Aeronautics Systems.

Шість літаків, перший політ яких відбудеться в середині 2023 року, знаходяться на різних стадіях будівництва. Зараз над програмою працюють близько 8000 осіб із Northrop Grumman, галузевих партнерів та ВПС.

Очікується, що перший випробувальний політ B-21 здійснить у 2023 році.

Презентація B-21 Raider (відео)

Довідка. B-21 Raider названо на честь рейду 80 льотчиків на чолі з підполковником Джеймсом Дуліттлом під час Другої світової війни.

Рейд Дуліттла, також відомий як Tokyo Raid, здійснено 18 квітня 1942 року. Метою було бомбування столиці Японії Токіо та інших міст на острові Хонсю. Це мало показати, що материкова частина Японії вразлива для американських повітряних атак, і навіть стати відповіддю атаку на Перл-Харбор.

Літаки Дуліттла на палубі авіаносця

Літаки Дуліттла на палубі авіаносця

У той час США могли «дотягнутися» до Японії лише одним способом. Шістнадцять середніх «сухопутних» бомбардувальників B-25B Mitchell затягли на палубу авіаносця Hornet. Той підійшов якомога ближче до Японських островів. Бомбардувальники (екіпаж кожного складали п'ять осіб) злетіли і без супроводу винищувачів попрямували до цілей. Після бомбардування вони мали продовжувати рух на захід, щоб приземлитися в Китаї.

Внаслідок бомбардування на землі загинуло близько 50 людей, включаючи мирних жителів, і було поранено 400. П'ятнадцять літаків досягли Китаю, але всі розбилися, а 16-й приземлився у Владивостоці у Радянському Союзі. Із 80 членів екіпажу 77 вижили.

Літак B-25, який приземлився в Радянському Союзі, був конфіскований, його екіпаж більше року було інтерновано, потім їм дозволили «втекти» через англо-радянський окупований Іран.

Рейд завдав Японії незначних матеріальних збитків, але мав серйозні психологічні наслідки. У Штатах він підняв бойовий дух.

Сам Дулітл вважав, що за втрату всіх літаків його віддадуть під суд. Натомість він отримав Почесну медаль і був підвищений до бригадного генерала.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини