Facebook Pixel

США хотіли запросити Україну до НАТО, але потім відмовилися від цієї ідеї

В останні дні своєї каденції президент Джо Байден прагне зміцнити позиції України у протистоянні з рф перед можливим поверненням Дональда Трампа до Білого дому. Про це пише Вloomberg.

Це тому, що новообраний президент пообіцяв негайно завершити жахливу війну, розпочату володимиром путіним майже три роки тому. Ймовірно, це передбачає вирішення конфлікту через переговори, і Байден намагається максимально підтримати президента України Володимира Зеленського. Останні кроки Байдена включають, зокрема, дозвіл Києву завдавати ударів по військових цілях глибше в рф, що було негайно сприйнято Москвою та табором Трампа як зайва ескалація.

Крім того, цього тижня Білий дім схвалив розміщення протипіхотних мін, пробачив майже 5 мільярдів доларів боргу та запровадив санкції проти великого російського банку, який здійснює платежі за продаж природного газу. Ці кроки, серед інших, які ще розглядаються, є частиною плану Байдена зробити якомога більше, щоб зміцнити Україну до того, як Трамп вступить на посаду, за словами людини, знайомої з позицією США, яка побажала залишитися невідомою під час приватних обговорень.

Стратегія має на меті продемонструвати Зеленському, що Україна здатна помститися Росії, якщо вона продовжить військові дії, зазначив він. Путін швидко відреагував. Він схвалив нову ядерну доктрину, що знижує поріг для застосування тактичної ядерної зброї, а також випустив по Україні нову гіперзвукову балістичну ракету, здатну нести такі боєголовки. Це не означає, що останні дії Байдена будуть повністю неприязно сприйняті Трампом, котрий міг би використати посилену Україну як важіль для переговорів, які він міг би представити як свою перемогу.

Quote«Деякі з рішень, які Байден ухвалює зараз, можуть допомогти Трампу, ймовірно, зміцнивши його позиції для припинення війни, а Україна опиниться в кращій позиції для будь-яких переговорів», — зазначив Шелбі Мегід, заступник директора Євразійського центру Atlantic Council.

Згідно з заявою НАТО, генеральний секретар НАТО Марк Рютте зустрівся з Трампом у п’ятницю в Палм-Біч, штат Флорида, де вони обговорили «кількість проблем глобальної безпеки», з якими стикається альянс Організації Північноатлантичного договору. Рютте також зустрівся з Майклом Уолцем, обраним радником Трампа з національної безпеки.

Трамп, деякі його обранці в кабінеті міністрів і сурогати поставили під сумнів десятки мільярдів доларів США, обіцяних на фінансову та військову підтримку.

Уолтс розкритикував рішення дозволити Києву стріляти американськими ATACMS глибше в Росію цього тижня.

Quote«Це ще один крок угору по сходах ескалації, і ніхто не знає, куди це веде», — сказав він в інтерв’ю Fox & Friends, назвавши цей крок «тактичним» розвитком.

Білий дім і Пентагон також поспішають використати останні кошти, виділені Конгресом на оборону України, які складають приблизно 9 мільярдів доларів. За даними Державного департаменту, наразі США надали Україні понад 64 мільярди доларів військової допомоги.

Quote«Президент Байден зобов’язався переконатися, що кожен долар, який є в нашому розпорядженні, буде викинутий із сьогоднішнього дня до 20 січня», — сказав держсекретар Ентоні Блінкен журналістам у штаб-квартирі НАТО на початку цього місяця, посилаючись на дату інавгурації Трампа.
Quote«Ми дбаємо про те, щоб Україна мала необхідну протиповітряну оборону, артилерію, необхідну бронетехніку», — сказав він.

Можливості Байдена збільшити постачання зброї в Україну обмежені, оскільки більшість грошей, що залишилися, можуть бути використані лише на зброю, яка вже є на складах Пентагону. Надто глибоке затягування поставить під загрозу власну оборону США.

Адміністрація Байдена також розглядала публічний заклик до офіційного запрошення приєднатися до НАТО, але відмовилася від цього, враховуючи незначну ймовірність успіху в короткостроковій перспективі. Путін також назвав членство, про яке союзники заявили в липні, як про причину війни.

Замість цього низка двосторонніх угод про безпеку буде зібрана разом, щоб надати Україні гарантії.

Подякувати 🎉