У КМДА заявили про нереальність заявлених термінів добудови Дарницького мосту

Фото: Look My Trips

Фото: Look My Trips

«Укравтодор» і «Укрзалізниця» (УЗ) 3 березня підписали меморандум про добудову столичного довгобуду — Дарницького залізнично-автомобільного переходу (мосту), роботи на ньому повинні початися вже влітку.

В Офісі президента анонсували, що будівництво завершиться до кінця 2021 року, проте в КМДА вважають, що вкластися в такі терміни неможливо.

Заступник голови КМДА Олександр Густєлєв підкреслив, що цей об'єкт повинен бути завершений разом з добудовою Дарницького шосе, розв'язки з Дніпровською набережною і Харківським шосе, реконструкцією вул. Григоренко (на ділянці від Дарницького шосе до вул. Здолбунівської).

Telegram Logo

Густєлєв нагадав, що міська влада з 2016 року неодноразово просила передати Дарницький міст з балансу УЗ на баланс міста. І дати таким чином можливість його добудувати (у залізничників немає ні грошей, ні бажання займатися цим). У 2020 році Міністерство інфраструктури, УЗ і КМДА підписали меморандум про передачу об'єкта незавершеного будівництва — залізнично-автомобільного мостового переходу — територіальній громаді Києва. Але ці наміри держава так і не реалізувала.

Міська влада, звичайно, підтримуватиме реалізацію проєкту в межах своїх повноважень, повідомив Густєлєв. Це стосується виділення землі, надання містобудівних умов і обмежень для коригування проєкту, консультаційного та експертного супроводу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Однак озвучені терміни завершення робіт викликають питання», — заявив Густєлєв. Адже проєкт 2004 року потребує коригування. Згідно з нормативними документами, коригування проєктно-кошторисної документації триває до 6 місяців, державна експертиза проєкту — ще 2 місяці. Проведення тендерних процедур для визначення підрядника будівельних робіт — теж 2 місяці. «Тому завершення робіт до кінця року з дотриманням всіх норм і правил виглядає примарним», — вважають в КМДА.

Додатково. Мер Києва Віталій Кличко звинуватив «Укравтодор» в маніпуляціях. Держагентство автодоріг запропонувало передати йому Подільсько-Воскресенський міст на баланс. Однак мер заявив, що таке рішення навпаки затягне добудову моста.

Крім того, він зазначив, що роботи вже вийшли на фінальну стадію добудови. За його словами, терміни роботи зрушили через пандемію і викликану нею економічну кризу і проблеми з логістикою. Також на це вплинули і протести мешканців Русанівських садів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини