У Києві виставили на продаж «Квіти України», навчально-методичний павільйон у середмісті. Будівля продається за трохи більше ніж $5 млн.
Про це пише «Інформатор».
Що отримає новий власник «Квітів України»
6-поверховий торговельно-офісний комплекс розташований «на першій лінії» у Шевченківському районі Києва на вул. Січових Стрільців площею 3139 кв. м. Ділянка землі у 13,9 соток знаходиться у постійному користуванні, також рієлтори повідомляють, що планування і розташування комплексу дозволяє розмістити у ньому торгівельні площі, кафе, бар, ресторан тощо.

Павільйон і будівлю «Квіти України» було зведено у модерністському стилі 1985 року за проєктом архітектора Миколи Левчука. Вона отримала відзнаку Національної спілки архітекторів України як один з найкращих творів року. Головним елементом, завдяки якому будівля виглядає виграшно, був каскад північного фасаду будинку — його було зведено у вигляді трьох засклених об'ємів на висоті другого, третього і четвертого поверхів, відтак, будівля скидалася на оранжерею.
Власне, саме оранжерею і було розміщено у будинку від часів побудови «Квітів» до початку «нульових». Там містився найбільший магазин квітів у Києві, виставкова зала, дослідна база, гуртки з флористики тощо. Втім, у 2000-х будинок втратив функцію, верхні вітражі було перекрито, а всередині розташувався супермаркет та офіси.
Чим знаменита будівля «Квіти України»
У 2019 році «Квіти України» купила компанія Rockwill Group, яка вирішила переробити будівлю на восьмиповерховий офісний центр із надбудовою та підземним паркінгом. У червні 2021-го забудовник зрізав 30-річний виноград, який заплітав чільний фасад будинку, і почав демонтажні роботи. У липні того ж року почалися протести проти спроб перебудови чи ревіталізації будинку: активісти наполягали, що його треба відреставрувати, а не реконструювати у офісний центр.
12 липня 2021-го власник почав демонтувати головний фасад павільйону. Активісти зруйнували паркан навколо будівлі, почали блокувати техніку тощо. Тодішній міністр культури Олександр Ткаченко висловився про зупинку демонтажних робіт, трохи пізніше Шевченківський райсуд Києва наклав на будинок арешт і виніс рішення про заборону будівельних робіт на час розслідування.
Зрештою у серпні Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс «Квіти України» до Переліку об'єктів культурної спадщини Києва. Майже одночасно Мінкультури та інформполітики також внесло будівлю до реєстру державних пам'яток. Втім, 2 грудня 2022 року Окружний адмінсуд Києва розглянув позов забудовника і скасував приписи Мінкульту про заборону на будівництво — як і рішення про охоронний статус «Квітів».
Однак Шостий апеляційний адмінсуд встав на сторону Мінкультури та активістів.
Нагадаємо, що у Києві виставили на продаж ринок-шайбу.