Трамп погодився відкласти запровадження тарифів для ЄС до 9 липня

Трамп погодився відкласти запровадження тарифів для ЄС до 9 липня

Президент США Дональд Трамп у неділю відмовився від своєї погрози запровадити 50% мита на імпорт з Європейського Союзу наступного місяця, погодившись продовжити до 9 липня крайній термін переговорів між Вашингтоном і ЄС для укладення угоди. Про це повідомляє Reuters.

У п'ятницю Трамп заявив, що рекомендує запровадити 50% тарифи з 1 червня через розчарування тим, що переговори з ЄС просуваються недостатньо швидко. Ця загроза сколихнула світові фінансові ринки і посилила торговельну війну, яка супроводжується частими змінами в тарифній політиці щодо торговельних партнерів і союзників США.

Трамп, який неодноразово висловлював зневагу до ЄС і його ставлення до США в питаннях торгівлі, поступився після того, як президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала йому в неділю, що ЄС потрібно більше часу, щоб дійти згоди.

Під час телефонної розмови вона попросила його відкласти запровадження тарифів до липня — крайнього терміну, який він спочатку встановив, коли оголосив про нові тарифи у квітні. Трамп повідомив журналістам, що задовольнив це прохання.

«У нас була дуже приємна розмова, і я погодився перенести введення мит. Вона сказала, що ми швидко зберемося разом і подивимося, чи зможемо ми щось вирішити», — сказав Трамп.

Фон дер Ляєн написала в пості на X, що у неї була «гарна розмова» з Трампом і що ЄС готовий швидко рухатися вперед.

«Європа готова швидко і рішуче просувати переговори. Щоб досягти хорошої угоди, нам потрібен час до 9 липня», — зазначила вона.

Після продовження терміну євро і долар США зросли по відношенню до єни і швейцарського франка, які є безпечними валютами.

На початку квітня Трамп встановив 90-денне вікно для торгових переговорів між ЄС і США, яке повинно було закінчитися 9 липня. Але в п'ятницю він скасував цей термін і заявив, що взагалі не зацікавлений в угоді.

«Я не шукаю угоди. Ми домовилися про угоду — вона на рівні 50%», — сказав тоді Трамп.

В результаті основні фондові індекси США та європейські акції впали, а долар ослаб.

Трамп намагався перевернути світову економіку своєю торговельною політикою, але після того, як у квітні він оголосив про тарифи для багатьох країн, що викликало потрясіння на фінансових ринках, він відмовився від своїх погроз на користь переговорів. Відтоді Вашингтон уклав пакт з Великою Британією і провів переговори з Китаєм.

Але прогрес у відносинах з Європейським Союзом був більш обмеженим, що викликало гнів Трампа і посилило більш широку напруженість між двома союзниками через програму Трампа «Америка понад усе» і давню залежність Європи від Вашингтона в питаннях безпеки і оборони.

Читати на The Page