Facebook Pixel

Торішній держбюджет зведено з дефіцитом 1,8% ВВП

Держбюджет за 2019 рік звели з дефіцитом 72,4 млрд грн, або 1,8% ВВП.

Про це повідомило Міністерство фінансів з посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби України.

За даними Держказначейства, загальний дефіцит був меншим, ніж плановий. Зокрема, дефіцит загального фонду держбюджету був у межах планового показника в 69 млрд грн.

Дефіцит держбюджету профінансовано за рахунок запозичень – їх перевиконано на 4% до планового показника, оскільки надходження від приватизації склали 0,5 млрд грн, тобто 3,1% плану.

За підсумками 2019 року доходи держбюджету зросли на 5,5% і склали 879,8 млрд грн. Доходи держбюджету щодо загального фонду недовиконано на 3,1% до розпису, повідомляє міністерство.

Доходи загального фонду держбюджету від податку на доходи фізосіб зросли на 19,9%, до 110 млрд грн, та перевищили план на 3,6% через зростання середньої зарплати.

Витрати держбюджету за загальним фондом у 2019 році склали 950 млрд грн, що на 3,2% менше, як порівняти з плановими показниками.

Крім того, в Мінфіні повідомили про економію за рядом соцпрограм:

  • 6,9 млрд грн – економія за субвенціями сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям у зв'язку з більш низьким рівнем народжуваності та низькою популярністю програми «муніципальна няня»;
  • 2 млрд грн економії склали субвенції на житлово-комунальні пільги та субсидії;
  • 1,1 млрд грн – субвенції з твердого та рідкого побутового палива та скрапленого газу, що міністерство пояснює більш швидким зростанням доходів населення, як порівняти з тарифами та теплою погодою в листопаді.
Подякувати 🎉