Facebook Pixel

Таліби розповіли, яким тепер буде життя в Афганістані

Представник «Талібану» Сухайл Шахін сказав, що вони чекають «мирної передачі влади» і хочуть, щоб це відбулося «якомога швидше». Він закликав президента країни Ашрафа Гані та інших лідерів працювати з ними. Про це повідомляє BBC.

Шахін пообіцяв, що в країні будуть поважати права жінок і преси.

Вулиці Кабула в той час, як йдуть переговори влади з талібами

Your browser doesn't support HTML5 video.

Коли «Талібан» контролював Афганістан в період з 1996 по 2002 рік, в країні практикувалася версія законів шаріату, яка включала побиття камінням за перелюб, ампутацію кінцівок за крадіжку і заборону дівчаткам старше 12 років ходити в школу.

Тепер представник сказав, що жінкам буде дозволено залишати свої будинки без супроводу, і вони збережуть доступ до освіти і роботі, їм доведеться носити хіджаб.

Питання покарання, таких як кара, забивання камінням і ампутації, будуть вирішуватися судом.

Але це розходиться з повідомленнями, що надходять з інших частин країни, які раніше потрапили під контроль талібів, повідомляє BBC. Так, в Кандагарі жінкам, які працюють в банку, сказали, що їхню роботу тепер повинен виконувати їхній родич. В інших регіонах були повідомлення про те, що жінок не випускали на вулицю поодинці і змушували носити паранджу.

Представник додав, що засобам масової інформації буде дозволено вільно критикувати, але не займатися «вбивством персонажу».

«Ми запевняємо людей, особливо в Кабулі, в тому, що їхне майно і їхні життя в безпеці», — сказав Шахін.

За його словами, керівництво «Талібану» проінструктувало свої війська залишатися біля воріт Кабула, а не входити в місто.

d2b2493d-7810-47f6-9870-da660814cfe0.png

Контекст. Передача влади адміністрації перехідного періоду пройде 15 серпня в президентському палаці в Кабулі. Про це повідомив телеканал Al Arabiya.

Подякувати 🎉