Facebook Pixel

Суд зняв арешт з акцій «дочки» Сбербанку в Україні

Автор

«Райффайзен Банк Аваль» зобов’язали зняти арешт та заборони щодо 100% акцій української «дочки» Сбербанку та рахунку в цінних паперах. Таке рішення 10 жовтня прийняв Господарський суд Києва, задовольнивши позов Сбербанку Росії, пише Finbalance.

Суд, ухвалюючи рішення, взяв до уваги постанову Верховного Суду, якою, зокрема, вносилися зміни в ухвалу Апеляційного суду Києва.

Акції «дочки» російського банку Апеляційний суд Києва заарештував у вересні 2018 року. Тоді ж суд задовольнив заяву «приватівців» та надав дозвіл на виконання рішення Арбітражного суду Гааги.

У вересні 2019-го Апеляційний суд Києва на вимогу низки компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами, наклав арешт на акції, нерухоме і рухоме майно українських «дочок» російських держбанків, зокрема Сбербанку, Промінвестбанку, «ВТБ Банку». Також судовою ухвалою було заборонено «Райффайзен Банку Аваль» здійснювати будь-які зміни прав на акції Сбербанку на рахунку в цінних паперах.

Своє рішення суд аргументував рішенням Арбітражного суду Гааги, яким було задоволено позов згаданих «приватівських» структур про стягнення $139 млн та $20 млн відсотків з Росії в особі Мін’юсту РФ. Ці кошти компанії, пов’язанні з групою «Приват», вимагали як компенсацію за нерухоме майно, експропрійоване в «приватівців» у Криму після його анексії Росією.

Верховний Суд також підтримав це рішення та відмовив у скарзі трьом банкам.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉