Зліва — Владислав Шляховий. Фото: Запорізька облдержадміністрація
Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя звільнив від кримінальної відповідальності колишнього виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Владислава Шляхового.
Суд зробив це через його каяття у справі про підробку документів на право власності 2,5 тис. га землі. Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя».
- Контекст
Дружелюбівський виправний центр №1 впродовж 2015 – 2016 рр. звертався до Держгеокадастру в Запорізькій області для відновлення технічної документації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебували в його користуванні. Центру відмовили через відсутність доказів.
Після того як представники колонії надали документи про правонаступництво, Шляховий надіслав голові Запорізької облдержадміністрації (ОДА) листа з неправдивими відомостями. Він зазначив, що у виправного центру немає документів, що підтверджують право власності на ці земельні ділянки, та що центр не є правонаступником установи Запорізького облвиконкому.
На підставі цього листа голова ОДА Костянтин Бриль скасував попередні розпорядження щодо землі виправного центру. Цим він фактично позбавив його ділянок. Наприкінці 2016 року правоохоронці відкрили кримінальне провадження через зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Така кваліфікація злочину Шляхового залишалася до липня 2018 року. Але тепер його звинувачували за іншою статтею – службове підроблення, що не відноситься до корупційних.
На судовому засіданні захист обвинуваченого просив звільнити Шляхового у зв’язку з каяттям, проти чого прокурор не заперечував.
Приблизно в цей же час до Держгеокадастру за отриманням землі звернулося «Запорізьке сільськогосподарське товариство із забезпечення інвалідів». Шляховий підписав накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, а згодом затвердив її та передав 1927 га у користування компанії. Директор цього товариства зареєстрував речові права на ці земельні ділянки. Такі дії чиновника, за даними правоохоронців, призвели до збитків на 65 млн грн.
У незаконному скасуванні розпоряджень підозрювали і Бриля, але наприкінці 2018 року поліція закрила справу.