Facebook Pixel

Страйк польских перевізників: Польский уряд домовився про локалізацію блокади

Міністр інфраструктури Алвін Гаджадгур зустрівся з представниками автомобільних профспілок Польщі, які беруть участь в акції протесту на польсько-українському кордоні. Вони домовились не поширювати страйк на інші пункти пропуску.

Про це пише Мінінфраструктури Польщі.

Quote«Дякую за вашу заяву не посилювати протест і розглянути можливість його пом'якшення, якщо відповідні державні інституції здійснять ефективний контроль», — заявив А. Гаджадгур.

Також міністр інфраструктури звернувся до Єврокомісії з проханням призначити комітет, який перевірить дію угоди між Україною та ЄС, згідно з якою було призупинено обов’язок отримання дозволів. Він також звернувся до українського уряду з проханням відключити систему електронної черги принаймні на двох пунктах пропуску.

Найближче засідання транспортної ради ЄС відбудеться у понеділок, 4 грудня 2023 року, у Брюсселі.

Страйк на польскому кордоні: що відомо

Нагадаємо, що з 3 листопада польські перевізники хочуть блокувати усі пункти пропуску на українському кордоні. Зокрема заблоковані переїзди для українських вантажівок через Дорогуськ, Гребенне і Корчову. Страйк може затягнутися до кінця 2023 року. Причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

15 листопада Мінрозвитку України разом з представниками Мінінфраструктури Польщі та директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності у польському Дерегуську домовлялися про розблокування кордону. Поляки вимагають повернутися до системи дозволів, але Україна не може виконати ці вимоги. ЄС у цьому питанні підтримує Україну.

16 листопада 2023 року словацькі перевізники приєдналися до поляків і не пропускали українські вантажівки через кордон з 14-ї по 15-ту годину. Утім, це не вплинуло на роботу Закарпатської митниці: як і раніше, 250 вантажівок проїхали через кордон.

З 22 листопада страйк розповсюдився на переході Медика.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉